Pamiątka Pierwszej Komunii – co to jest i gdzie kupić?

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego dziecka. Jeżeli otrzymaliśmy zaproszenie na tego typu uroczystość, zadbać powinniśmy o wybór stosownej pamiątki Pierwszej Komunii, która na wiele lat zapadnie w pamięci osoby obdarowanej i przez długi czas przypominać będzie jej o tym wyjątkowym sakramencie. Jakiego rodzaju upominki najlepiej sprawdzą się w roli pamiątki Pierwszej Komunii Świętej? Podpowiadamy!

Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej w formie albumu

Znakomitą pamiątką Pierwszej Komunii Świętej będzie książka w formie bogato ilustrowanego albumu. Tego typu pozycja zawierać może między innymi cytaty z Pisma Świętego, fragmenty poetyckie, modlitwy, pieśni, komentarze pomagające zrozumieć Mszę Świętą oraz sakrament pokuty czy podziękowania. Znajduje się tutaj również miejsce na wklejenie pamiątkowych fotografii z uroczystości oraz wpisanie daty i miejsca przyjęcia sakramentu. Tego typu książki dostępne są w wielu różnych postaciach. Nierzadko zawierają one przestrzeń na opisanie przygotowań do Komunii Święte oraz najważniejszych wydarzeń z Białego Tygodnia. Znaleźć można tutaj również miejsce na zebranie podpisów spowiednika na 9 Pierwszych Piątków Miesiąca. Pamiątki Pierwszej Komunii Świętej dla chłopca mają przeważnie granatową okładkę, dla dziewczynek – białą.

 

pamiątka pierwszej komunii.jpg

Jaką pamiątkę Komunii Świętej Kupić?

Ponadczasowym upominkiem, który znakomicie sprawdzi się w roli pamiątki Pierwszej Komunii będzie Pismo Święte. Doskonale sprawdzi się tu wersja ilustrowana, która skutecznie przykuje uwagę dziecka i ułatwi mu przyswojenie zawartych w Biblii treści. Na pierwszej stronie takiej pamiątki Pierwszej Komunii Świętej warto umieścić spersonalizowane życzenia w formie osobistej dedykacji lub cytatu. Druga propozycja to modlitewnik. Z pomocą tej niewielkiej książeczki dziecko będzie w stanie opanować nowe modlitwy oraz pieśni religijne. Warto postawić na model w eleganckiej, na przykład skórzanej oprawie, ze złotymi zdobieniami. W roli pamiątki Pierwszej Komunii znakomicie sprawdzi się także różaniec w ozdobnym pudełku. Do wyboru są modele w różnych kolorach, wykonane z rozmaitych materiałów. Największą popularnością cieszą się różańce w formie białych perełek na metalowym łańcuszku zakończonym krzyżem. Bardzo popularną pamiątką Pierwszej Komunii Świętej jest również święty obrazek. Tego typu upominki przeważnie wykonuje się ze srebra. Przedstawiają one wizerunek modlącego się dziecka (chłopca lub dziewczynki), kielich eucharystyczny, hostię czy postać Jezusa Chrystusa.

Materiał partnera