Dziecięcy wózeki wielofunkcyjny

Możliwości użytkowe wózków wielofunkcyjnych

Nie sposób sobie wyobrazić, by jakikolwiek świeżo upieczony rodzic mógł się obyć bez dobrego jakościowo dziecięcego wózka – to w końcu jeden z niezbędnych elementów tak zwanej wyprawki. Ułatwień, do jakich prowadzi taki zakup, nie da się przecenić podczas codziennych spacerów, czy zakupów. W niniejszym tekście zajmować będziemy się rozwiązaniami wielofunkcyjnymi – które służyć mogą kilka lat – skupiając się na ich możliwościach użytkowych.

Każdy fan praktycznego rozwiązywania problemów doceni konstrukcję wózka głęboko-spacerowego, jako tą najbardziej pomysłową z wszystkich dostępnych. Dodając do tego solidne wykonanie, bazujące na wyjątkowo mocnych materiałach otrzymujemy produkt idealny – dla mamy, taty, babci, dziadka i oczywiście malucha. Niepodważalnym atutem tego typu wehikułu jest także cena. Zdecydowanie korzystniejszy dla nas będzie zakup zestawu bazującego na wspólnym stelażu, tym bardziej, że samą gondolę użytkuje się najwyżej przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecka.

Jaki wózek można nazwać wielofunkcyjnym?

Pojazd wielofunkcyjny to rzecz, która spełnia oczekiwania właściwie wszystkich rodziców, gdyż można z niego korzystać przez cały okres zapotrzebowania na wózek, przypadający na okres od narodzin do lat trzech. Wyróżniamy modele 2 w 1, na które składa się wspomniana wyżej gondola wraz ze spacerówką, jak również te określane mianem 3 w 1, jakie oprócz tych części, posiadają na wyposażeniu również, pełniące funkcję samochodowego fotelika, nosidełko.

Coraz większa ilość producentów, podążając za rynkowymi trendami, stara się oferować produkty, możliwie jak najbardziej praktyczne. Co ciekawe, Polska obecnie zajmuje drugą pozycje w świecie pod względem produkcji dziecięcych wózków. Wychodzące z naszych fabryk produkty, cechują się wytrzymałością i bezpieczeństwem, potwierdzonymi międzynarodowymi normami. Jedną z bardziej rozpoznawalnych marek jest pochodzące z Częstochowy Coletto, posiadające własny sklep internetowy, oferujący – między innymi – niezwykle atrakcyjne cenowo kolekcje outletowe.

Wyjątkowa konstrukcja

Wspominane wyżej bezpieczeństwo, zawdzięczamy głównie specyfice – w tym rozmiarom – konstrukcji. Podczas, gdy standardowa spacerówka czasem zachowywać może się niezbyt stabilnie, system wielofunkcyjny cechuje się naprawdę dobrymi amortyzatorami, wspartymi na ułatwiających manewrowanie kołach. Przyda się to zwłaszcza w nieco trudniejszym terenie – mamy tu na myśli chodnik zatłoczonego miasta, jak również wyboistą leśną ścieżkę.

Wyżej wymienione korzyści, rozwiązań typu 2- i 3 w 1, to oczywiście nie jedyne, z których możemy się cieszyć. Wyobraźmy sobie czas, jaki może pochłonąć rozważne kupno trzech osobnych przedmiotów. Porównywanie ze sobą wielu propozycji aż trzykrotnie, w krótkich odstępach, to rzecz niezwykle zajmująca. Oszczędzić tego może nam jedynie model wielofunkcyjny, który dodatkowo nie zajmuje aż tyle domowej przestrzeni, co całkowicie osobne rozwiązania.

Przydatne dodatki

Polecamy szczególnie skupić się na rączce, z którą – biorąc pod uwagę okres eksploatacji – w końcu spędzać będziemy niemało chwil. Powinna ona przede wszystkim być należycie wyprofilowana, co zapewni wygodny i pewny uchwyt opiekunowi. Nie zapominajmy także, jak niezbędna jest możliwość regulacji pałąka w określonym zakresie – dopasowanie go do wzrostu prowadzącego to absolutna podstawa.

Mnogość dodatków, w jakie możemy zaopatrzyć pojazd, potrafi zachwycić. O czym warto wspomnieć? Z pewnością przydatna okaże się moskitiera, osłona przeciwdeszczowa, torba na drobiazgi czy też stabilny uchwyt na butelkę.

Decyzja, jakiej nie można żałować

Powiedziawszy to wszystko, jesteśmy pewni, że decyzji o zakupie wózka wielofunkcyjnego, nie sposób później żałować. Produkt taki jak ten, ma tak niezaprzeczalne zalety, że korzystanie z niego każdego dnia stanie się czystą przyjemnością, my zaś, dzięki temu skupimy się najbardziej jak to możliwe na największym z naszych skarbów – dziecku.

Materiał partnera