Meble przyjazne dzieciom

Meble przyjazne dzieciom. Jakie powinny być?

Wyposażenie mieszkania i domu dla wielu osób stanowi trudne i czasochłonne zadanie. W szczególności ma to znaczenie, kiedy wyposażyć musimy pokój dziecięcy, w przypadku którego, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników wpływających nie tylko na jego funkcjonalność, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo korzystania z mebli. Dowiedz się, jakie powinny być meble przyjazne dzieciom i gdzie można je kupić.

Z jakiego materiału powinny być meble dla dzieci?

Pierwszą i jednocześnie bardzo ważną kwestią przed wyborem mebli dziecięcych, jest zwrócenie uwagi na ich materiał. Mianowicie dzieci, a zwłaszcza najmłodsze pociechy lubią dotykać, a tym samym poznawać nowe rzeczy, takie jak np. faktura nowej szafki czy materiał biurka. Z tego powodu do pokoju dziecięcego warto postawić na meble wykonane wyłącznie z bezpiecznych i naturalnych materiałów takich jak drewno, z którego powstać może każdy rodzaj wyposażenia, zarówno komody, szafy na ubrania, jak i skrzynie na zabawki. 


Wybierając meble do pokoju dziecka, warto sprawdzić jakimi farbami meble były pomalowane, a także, jakie inne zabiegi zostały przeprowadzone w celu wykończenia wyposażenia. Zdarza się, że niektóre substancje mogą wywołać reakcję alergiczną, dlatego też dokładnie analizując materiał konkretnego mebla, jesteśmy w stanie uniknąć niebezpiecznych i nieprzyjemnych sytuacji dla zdrowia i komfortu malucha.

– mówi przedstawiciel firmy Imex w Białymstoku oferującej meble na wymiar.

Konstrukcja mebli dziecięcych

Nie ulega wątpliwości, że meble przeznaczone do pokoju dziecięcego muszą charakteryzować się solidną i trwałą konstrukcją. W szczególności ma to znaczenie w odniesieniu do ciężkich szaf lub półek z zabawkami, które w przypadku niestabilnej konstrukcji, mogłoby się przewrócić i upaść nawet na bawiącego się malucha. Meble dla dzieci nie mogą również posiadać żadnych ostrych krawędzi, wystających śrub lub dodatków wykonanych ze szkła, ponieważ takie elementy stwarzałyby dodatkowe niebezpieczeństwo dla najmłodszych pociech.

Dzieci bardzo szybko rosną, a wraz z ich wiekiem zmieniają się także ich potrzeby. Z tego powodu, jeśli chcemy, aby meble dziecięce posłużyły na kilka lat, dobrym wyborem będą uniwersalne meble w stonowanych kolorach drewna lub bieli. Do wyposażenia pokoju warto wybrać m.in. biurko z możliwością samodzielnego ustawienia wysokości blatu, ale również należy zadbać o wystarczającą ilość miejsca do przechowywania, decydując się między innymi na dodatkowe półki pod łóżkiem lub odpowiednią liczbę szuflad w komodzie.

Gdzie kupić meble przyjazne dzieciom?

Obecnie w salonach i sklepach producenci oferują bogatą ofertę mebli dla dzieci, niemniej jednak szeroki asortyment wcale nie ułatwia wyboru wyposażenia. W przypadku gotowych mebli zdarza się także, że nie zawsze będą one pasować do metrażu pokoju, dlatego też coraz większą popularnością cieszy się wykonywanie mebli dziecięcych na wymiar. Taka możliwość przede wszystkim daje szansę na dopasowanie zarówno materiału, koloru, jak i kształtu mebli do wieku i potrzeb dziecka, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że wyposażenie pomieszczenia będzie gwarantować stuprocentowe bezpieczeństwo.

Meble na wymiar to również dobry wybór do mieszkań i domów, w którym wnętrza są nietypowe i posiadają wnęki lub sufit pod skosem. Z racji tego, że parametry mebli na zamówienie są wykonywane zgodnie z preferencjami i metrażem pokoju, bez problemu w szafy oraz półki można wyposażyć nawet trudno dostępne miejsca, a tym samym stworzyć maluchowi większą ilość wolnej przestrzeni do zabawy.

Materiał partnera