Łóżeczko, wózek spacerowy – co jeszcze może wynająć świeżo upieczona mama?

Oczekiwanie na narodziny malucha, to dziewięciomiesięczny okres, który pozwala młodym rodzicom przygotować się do rodzicielstwa psychicznie i spędzić czas nad nauką technik rodzicielskich. Nie mniej ważnym elementem przygotowania do narodzin malucha jest przygotowanie wyprawki dla dziecka.

Patrząc jednak na ceny większości niezbędnych elementów wyprawki, warto się zastanowić nad możliwością wynajmu zamiast kupna.

Wynajem łóżeczek, kojców i mebli dziecięcych

Łóżeczko dla niemowląt, kojce, czy też różnego rodzaju meble, takie jaki komody, stoliki do przewijania, małe krzesełka i stoliki, są niezbędnym elementem wyposażenia domu czy mieszkania, gdzie mieszka małe dziecko.

W przypadku specyficznego wyposażenia, takiego jak stolik do przewijania, wypożyczenie jest rozsądną decyzją ze względu na krótki okres, w którym jest taki stolik stosowany przez rodziców.

Wózki, foteliki samochodowe i nosidełka – wynajęcie na dowolny okres

Większość nowoczesnych wózków dla dzieci jest projektowanych w taki sposób aby były połączeniem wózka dla niemowląt, wózka spacerowego oraz kołyski przenośnej. Ceny zakupu wózków dziecięcych w naszych czasach sięgają nawet kilku tysięcy złotych, co jest znaczącą kwotą dla młodej rodziny.

Innym sprzętem transportowym, który warto posiadać jest fotelik samochodowy, bez którego dziecko nie może podróżować w aucie. Warto także pamiętać, że fotelik samochodowy powinien być dopasowany do wieku i wagi dziecka, dlatego powinien on być wymieniony na inny model wraz z wzrostem i rozwojem malucha.

Ceny fotelików niestety nie możemy zaliczać do niskich. Z względu na to, że fotelik samochodowy jest używany tylko z okazji podróży z dzieckiem, która może trwać jedynie kilka godzin, warto zapoznać się z ofertami wypożyczalni sprzętu samochodowego zamiast kierować się do sklepu z fotelikami samochodowymi dla dzieci.

Ubrania i akcesoria dla mamy i dziecka na wynajem

W pierwsze dwa lata swojego życia niemowlę rośnie z nadzwyczajną prędkością, dlatego ubrania, które są właściwego rozmiaru jednego dnia, w ciągu tygodnia będą zbyt małe. Tak samo jak i ubrania i akcesoria dla kobiet w ciąży i młodych mam ubranka dziecięce są potrzebne na bardzo krótki okres czasu, po którym zostają odkładane do szafy.

Podsumowując, dużą część elementów wyprawki dla dziecka można wypożyczyć na dłuższy okres, jak przykładowo łóżeczko lub wynająć jedynie na kilka godzin fotelik samochodowy dla malucha. Korzystając z wypożyczalni możesz zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także swoje nerwy i czas na sprzedanie nie używanego wózka, zbyt małych ubrań czy zbędnego dla dorosłego dziecka stolika do przewijania.

Wejdź na Oshare już dziś i znajdź wszystko czego potrzebujesz dla swojego dziecka. Skorzystaj z wypożyczalni wynajmując na miesiące, dni czy godziny w wygodny i szybki sposób.

Materiał partnera