malowanie obrazów po numerach

Kreatywne zabawy dla dzieci i rodziców

Priorytetem każdego rodzica jest prawidłowy rozwój dziecka. Jednak nie jest on możliwy, jeśli nie poświęcamy swojej latorośli zbyt wiele uwagi. Wbrew pozorom zabawa z dziećmi nie musi być nudna – w końcu ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia, a także… stopień zaangażowania. Organizując wspólny czas pamiętajmy o tym, aby jednocześnie pogłębiać umiejętności manualne malucha. Poznaj kreatywne zabawy dla dzieci i rodziców.

Czym zainteresować kilkuletniego malucha?

W życiu każdego dziecka przychodzi moment, gdy rodzic przestaje być tylko opiekunem, ale wydaje się również doskonałym kompanem zabaw. Jednak pomimo często usilnych starań ze strony mamy i taty trudno wymyślić ciekawe zajęcie, które jednocześnie pobudzi kreatywność kilkulatka. Co robić w sytuacji, gdy ponowne układanie tego samego zestawu puzzli stało się męczące, a włączenie kolejnej bajki jest kiepskim pomysłem? Posiłkując się radami specjalistów ze sklepu internetowego Twoje Hobby, postaramy się znaleźć na to odpowiedź.

Naucz kilkulatka kreatywnego myślenia

Przede wszystkim musimy uruchomić swoją kreatywność. O ile w sezonie letnim nie będzie stanowiło to większego problemu, o tyle zimą najczęściej stajemy przed ścianą. Jednak wbrew pozorom istnieje wiele zabaw, które z pewnością zainteresują kilkuletniego maluszka. Jedną z nich jest poszukiwanie skarbów. Wystarczy, że narysujemy mapę mieszkania i zaznaczymy na niej miejsca, w których znajdują się „cenne” przedmioty. Możemy również przygotować drobne wskazówki w formie symboli, zapisując je na karteczkach. Gwarantujemy świetną zabawę, która przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Doskonałym sposobem jest stworzenie domowego teatru, w którym odbędzie się „sztuka”. Zabawa wymaga niebywałej kreatywności ze strony malucha oraz rodzica, bowiem potrzebne będzie nie tylko wymyślenie historii głównych bohaterów, ale także stworzenie kostiumów i prowizorycznej scenografii.

Postaw na wspólne malowanie

Malowanie pobudza rozwój psychomotoryczny dziecka i jest przy tym jedną z najbardziej skutecznych form pogłębiających kreatywność oraz wyobraźnię. Podczas gdy tradycyjna metoda może się z czasem znudzić, malowanie obrazów po numerach otwiera zupełnie nowe możliwości. Wspólne wykonywanie tej czynności stanowi świetną zabawę i pozwala tworzyć prawdziwe dzieła, które mogą stać się idealną ozdobą domu.

W ramach zakupu zestawu do malowania po numerach otrzymujemy niezbędne akcesoria (pędzle, farbki), a także profesjonalne płótno z naniesionym szkicem, który wystarczy wypełnić według dołączonej instrukcji. Jest to idealna forma spędzania wspólnego czasu dla rodziców i dzieci. Malowanie według numerów nie wymaga żadnych umiejętności plastycznych, dzięki czemu stanowi świetną rozrywkę, która jednocześnie doskonale odpręża. Efekt końcowy niejednokrotnie zdumiewa twórców czerpiących z tego niemałą satysfakcję.

Materiał partnera