Rowerek biegowy

Jeździk dla malucha. Pierwszy krok do rowerku

Wielu rodziców w pewnym momencie postanawia nauczyć dziecko jeździć na rowerze. Jednak umiejętność ta wymaga między innymi balansowania ciałem, dlatego czasem nauka zajmuje maluchom dużo czasu. Aby przyspieszyć ten proces, a przede wszystkim oszczędzić dziecku frustracji związanych z licznymi próbami, warto rozwijać u niego równowagę już od najmłodszych lat. Mogą w tym pomóc jeździki dla maluchów.

Co to są jeździki?

Jeździki dla maluchów mogą przyjmować różne formy. Niektóre poruszają się na skutek popychania, inne są wyposażone w siedzisko, na którym umieszcza się dziecko. Jednym z rodzajów jeździków dla dzieci są tak zwane rowery biegowe. Nie mają one pedałów, a dziecko jeździ na nich odpychając się nogami od podłoża. Na początku maluch może po prostu chodzić, jednocześnie siedząc na rowerku, ale kiedy nabierze pewności, zacznie nabierać większej prędkości, a z czasem nawet unosić nogi podczas jazdy. Pojazdy te są zalecane dla dzieci, które nie są jeszcze gotowe na naukę jazdy na rowerku z pedałami, najczęściej w wieku od 2 do 5 lat.

Czym charakteryzują się rowerki biegowe?

Dobre rowerki biegowe powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dużym udogodnieniem jest na przykład regulowane siodełko, która pozwala dopasować sprzęt do potrzeb konkretnego dziecka, a także regulować wysokość, kiedy maluch będzie rósł. Niektóre modele umożliwiają też zamontowanie kółek bocznych, chociaż na takim jeździku dziecko nie będzie musiało utrzymywać równowagi. Rowerki biegowe powinny mieć również sprawny hamulec, który zapewni spokojne zatrzymanie się. Poza tym, dobrze jeśli kierownica uniemożliwia gwałtowne skręty – zapewni to większe bezpieczeństwo podczas jazdy i zapobiegnie utracie kontroli przez dziecko.

Dlaczego warto kupić dziecku jeździk?

Wspieranie aktywności fizycznej w różnych formach jest ważne już od najmłodszych lat, bo pozwala wyrobić nawyk uprawiania sportu, co przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Korzystanie z jeździka to świetna zabawa, a jednocześnie rozwijające zajęcie. 

Rowerki biegowe pozwalają dziecku usprawnić koordynację ruchową oraz umiejętności motoryczne. Pomagają mu również w nauce równowagi – tłumaczy pracownik firmy KLK Shop

Poza tym, rowerki czynią rodzinne spacery przyjemniejszymi dla maluchów, które na pewno będą lepiej bawić się, jeżdżąc, niż chodząc. Dziecko będzie też zadowolone z tego, że może samodzielnie korzystać z jeździka, zamiast na przykład siedzieć jedynie na krzesełku przyczepionym do roweru któregoś z rodziców. Pojazd ten ułatwia tez oczywiście późniejszą naukę jazdy na rowerku z pedałami, jest to więc swego rodzaju inwestycja na przyszłość.

Materiał partnera