zabawki-dla-dziewczynek

Jakie wybierać zabawki dla dziewczynek?

Zabawki dla dziewczynek to przede wszystkim lalki, misie, wózki i inne zabawki ułatwiające zabawę w dom. Czy jednak tylko takimi zabawkami bawią się dziewczynki? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę kupując dla nich konkretną zabawkę oraz czy faktycznie warto kierować się podziałem w stylu „to są zabawki dla dziewczynek, a tamte są dla chłopców”.

Zabawki dla dziewczynek: Podczas zakupów weź pod uwagę m.in. wiek i zainteresowania

Zastanawiając się, jakie zabawki spodobają się dziewczynce, na myśl przychodzą głównie misie, lalki, domki dla lalek oraz wszelkiego rodzaju akcesoria do zabawy w dom – sprzęty AGD, talerze, urządzenia ułatwiające sprzątanie itp. Warto jednak podkreślić, że zgodnie z zasadą równouprawnienia coraz częściej nie stosuje się już podziału na: zabawki dla dziewczynek i zabawki dla chłopców. Dlatego też przed zakupem należy przede wszystkim zorientować się, ile lat ma dziewczynka, która ma zostać obdarowana konkretną zabawką. Dla najmłodszych świetnie sprawdzą się np. miękkie i piszczące grzechotki, interaktywny telefon lub stolik edukacyjny. Dla dziewczynek w wieku 3-4 lata świetny będzie np. kolorowy bębenek perkusyjny, interaktywna multikostka lub namiot z tunelem.

W tym wieku świetną zabawę zapewnią również wszelkie zabawki typu sprzęt AGD, które pomogą świetnie naśladować mamę lub tatę podczas prac domowych. Z kolei zabawki dla dziewczynek w wieku 5-7 lat mogą być z serii „Zrób to sama” i umożliwiać kreatywną zabawkę, która będzie polegała np. na samodzielnym stworzeniu maskotki. Dla starszych dzieci świetnym rozwiązaniem będą gry planszowe, które umożliwiają zabawę zarówno z rówieśnikami, jak i rodzicami. Kupując zabawki dla dzieci, warto zwrócić uwagę na ich zainteresowania. Idealne zabawki dla dziewczynek to nie zawsze wózek czy domek dla lalek, dlatego warto wypytać najbliższych lub samemu zaobserwować, jakie zabawki sprawiają maluchowi przyjemność i co go ciekawi. Dziewczynki także chętnie bawią się klockami konstrukcyjnymi, samochodzikami lub puzzlami. Podpowiedzią może być sprawdzenie wcześniej:

  • jakie bajki i ich bohaterów lubi dziewczynka,
  • czy ma ulubiony kolor,
  • jaki rodzaj zabawek lubi,
  • czy aktualnie coś konkretnego bardzo chciałaby dostać,
  • czy aktualnie rozwija jakąś umiejętność lub ma z czymś trudność, w której dana zabawka mogłaby pomóc?

Zabawki dla dzieci: Na co zwrócić uwagę kupując zabawki dla dziewczynek?

Aby sprawdzić, czy dana zabawka będzie dobra i bezpieczna dla dziewczynki, trzeba sprawdzić na niej oznaczenie wiekowe. To bardzo ważne, gdyż tego typu oznaczenia uwzględniają, czy np. dziecko nie połknie jakiegoś elementu zabawki bądź czy nie będzie dla niego stanowiło innego rodzaju niebezpieczeństwa. Sprawdź również, czy zabawka posiada certyfikat CE, co oznacza, że jest wykonana z solidnych i przebadanych materiałów (np. posiadają go wszystkie zabawki z hurtowni zabawek Jokomisiada), a także czy jest m.in. stabilna, lekka, starannie wykończona oraz łatwa do utrzymania w czystości. Jeśli wybrana przez ciebie zabawka dla dziewczynki spełnia wszystkie powyższe kryteria, to z pewnością będzie cieszyła nie tylko dziecko, ale i rodziców, którzy nie będą mieli żadnych obaw, podczas gdy maluch będzie się nią bawił.