Jakie są rodzaje pieluszek dla dzieci?

Obecnie w najlepszych sklepach z artykułami dla dzieci i rodziców dostępnych jest bardzo dużo rodzajów pieluszek wielorazowych. Tego typu akcesoria znacznie ułatwiają opiekę nad dzieckiem i mogą być wykorzystywane do wielu celów. Podstawowa różnica pomiędzy różnymi rodzajami pieluszek wielorazowych jest związana z materiałami, z jakich są one wykonane. Obecnie istnieją aż 4 rodzaje pieluszek wielorazowych: tetrowe, flanelowe, muślinowe i bambusowe. Czym charakteryzuje się każdy z nich?

Jakie są zalety pieluszek tetrowych?

Pierwszy rodzaj pieluszek wielorazowych to pieluszki tetrowe. Ten rodzaj pieluszek jest stosowany przez rodziców już od bardzo dawna. Pieluszki tetrowe są oczywiście wykonane z bawełny, czyli są całkowicie naturalne. Ich popularność bierze się przede wszystkim z łatwej dostępności oraz niskiej ceny. Charakteryzują się tym, ze bardzo dobrze chłoną wilgoć, nie podrażniają skóry małych dzieci oraz oddychają, dzięki czemu skóra zawsze ma dostęp do powietrza. Kiedyś pieluszki tetrowe były stosowane do przewijania dzieci. Dziś dużo częściej tego typu pieluszki dla dzieci stosuje się w innych celach, m.in. do wycierania dzieciom buzi, do podkładania ich dziecku pod głowę w łóżeczku lub w wózku czy do okrywania nimi dziećmi w chłodniejsze dni.

W sklepach obecnie można znaleźć bardzo dużo rodzajów pieluszek tetrowych pochodzących od różnych producentów. Obecnie zdarza się to już coraz rzadziej, i takie pieluszki już raczej nie są oferowane,  ale dokonując wyboru pieluszek tetrowych warto jest wybrać takie, które nie zawierają w sobie żadnych substancji chemicznych, tylko są w 100% naturalne.

Charakterystyka pieluszek flanelowych

Również bawełniane są pieluszki flanelowe.  W tym przypadku materiał jest jednak znacznie grubszy. Pieluszki flanelowe nie są tez tak bardzo chłonne. Zazwyczaj rodzice używają ich do wycierania dziecka po kąpieli oraz jako kocyk do przykrycia dziecka. Tego typu pieluszki wykorzystywane są przez rodziców już jednak znacznie rzadziej.

Dlaczego warto jest się zdecydować na pieluszki muślinowe

Bardzo często za to stosowanym rodzajem pieluszek dla dzieci są pieluszki muślinowe. Tego typu pieluszki są wykonane z dwuwarstwowej tetry.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu internetowego z artykułami dla dzieci Forkids:

Pieluszki muślinowe stosowane są przez rodziców już od dawna, ale w ostatnim czasie są wybierane coraz chętniej. Ich największymi zaletami są duża trwałość, delikatność i miękkość. Pieluszki muślinowe są w pełni naturalne i oddychające, i dodatkowo jeszcze łatwo absorbują zapachy, dzięki czemu maluch, przytulając się lub mając pod głową taką pieluszkę może wyczuć zapach mamy i znacznie łatwiej się uspokoić.

Pieluszki bambusowe

Wszystkie wskazane wyżej rodzaje pieluszek wielorazowych są dostępne w sklepach już od dawna. Stosunkowo krótko na rynku są natomiast obecne pieluszki bambusowe, czyli pieluszki wykonane z wiskozy bambusowej. Co prawda materiał ten jest włóknem sztucznym, ale zazwyczaj jest hodowany bez zastosowania żadnych nawozów sztucznych. Jakie są zalety pieluszek bambusowych?

Pieluszki bambusowe są także bardzo przyjemne w dotyku. Wiskoza bambusowa jest materiałem oddychającym, który charakteryzuje się też dużą chłonnością. Największą zaletą pieluszek bambusowych jest jednak to, że mają one właściwości antyalergiczne, antybakteryjne i antygrzybiczne, co odróżnia je od pieluszek bawełnianych.

Materiał partnera