Jakie prezenty na Boże Narodzenie są najbardziej udane?

Czas przedświątecznej gorączki właściwie już nastał. Najważniejszym jej elementem (czytaj: najbardziej stresującym) jest wybór prezentów dla najbliższych. I tak jest to zadanie łatwiejsze niż kupowanie upominków dla współpracowników z naszego biura, ale wciąż wymaga wiele wysiłku. Niby znamy obdarowywane osoby, ale zawsze pozostaje jakiś zakres niepewności. Prezenty na Boże Narodzenie przecież chyba najczęściej są nieudane. Każdy z nas dostał zapewne pod choinkę niezbyt urodziwe skarpety lub inny wątpliwej urody drobiazg. Poniżej doradzamy, jakie cechy powinien posiadać świąteczny upominek, by był trafiony.

Walory praktyczne – ważniejsze niż myślisz!

Nawet najpiękniejszy przedmiot nie będzie dobrym prezentem na Boże Narodzenie, jeśli nie będzie używany. Znakomicie zdajemy sobie sprawę z istnienia takiej kategorii podarunków jak “ozdoby”, ale najlepiej sprawdzają się upominki, które można wykorzystywać na co dzień – choćby nawet ich funkcja była zupełnie prozaiczna. Nie chodzi nawet tylko o to, by sprawić komuś przyjemność czymś faktycznie użytecznym. Częsty kontakt z prezentem będzie przypominał o czasie spędzonym z rodziną i przyjaciółmi przy choince. W zależności od tego, czy w Twoim otoczeniu zdradza się tożsamość osoby obdarowującej, być może również dobre skojarzenie będzie dotyczyć właśnie Ciebie. 

Pochwal się swoją wiedzą!

Dopasowane prezenty na Boże Narodzenie to takie, które są oznaką zainteresowania. Wręczanie świątecznych upominków to świetna okazja, by wyrazić swoje uczucia w sposób, który wskazuje na bliską relację i znajomość fascynacji przeżywanych przez bliską nam osobę. Największą wartością podarunku nie jest bowiem poniesiony koszt finansowy, lecz możliwość zacieśnienia więzi i pokazania, że naprawdę nam na kimś zależy. Oczywiście ta zasada jest trudniejsza do zastosowania, gdy spędzamy z kimś mało czasu. Jednak nawet wtedy warto podjąć wysiłek i przeprowadzić dogłębny “research”. Pomogą w nim media społecznościowe. To chyba jedyny przypadek, gdy przeglądanie listy polubień na czyimś koncie na Facebooku jest całkowicie uzasadnione. 

Święta to nie tylko prezenty?

Często zwraca się uwagę, że oprócz szukania prezentów na Boże Narodzenie okres świąteczny należy poświęcić również na spędzenie chwili czasu z bliższymi i dalszymi znajomymi. Jednak czy również takie mniej formalne spotkania nie zyskują, gdy towarzyszy im wręczenie drobnych upominków. Cóż, chyba po prostu prezenty na Boże Narodzenie najlepiej oddają ducha Świąt…

Materiał partnera