Dziecko w kaloszach

Jakie obuwie kupić dziecku na deszczowe dni? 

Czy w czasie deszczu dzieci się nudzą? Nie, jeśli wyposażymy je w odpowiedni strój i obuwie! Najmłodsi uwielbiają przecież brodzenie, skakanie i inne zabawy w kałużach, a specjaliści zalecają przebywanie na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Dobrze dobrane, wygodne kalosze są zatem obowiązkowym elementem garderoby każdego malucha i starszaka. Dzięki nim można bez przeszkód spacerować nawet w najbardziej mokre, deszczowe dni.

Kalosze – najlepsze buty na deszcz i błoto 

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że najlepsze buty na spacer w deszczu i po nim, gdy na chodnikach tworzą się kałuże, a leśne i polne ścieżki pokrywają się błotem, to kalosze. Nieprzemakalne, wodoodporne i łatwe do umycia gumowce to prawdziwe obuwie do zadań specjalnych. Można w nich bez obaw skakać po kałużach! Do tego są dostępne w niezwykle szerokim wachlarzu wzorów i kolorów, dzięki czemu stanowią nie tylko praktyczny, ale i atrakcyjny element ubioru. Dzieci chętnie noszą buty ze swoimi ulubionymi bohaterami z bajek, na przykład kalosze ze świnką Peppą, która – jak wiadomo – kocha skakanie w błotnistych kałużach.

Jak dobrać kalosze dla dziecka? 

By kalosze dobrze pełniły swoją rolę, muszą być odpowiednio dobrane. Przede wszystkim nie mogą być zbyt ciasne – w razie wątpliwości lepiej wziąć nieco większe, niż takie „na styk”, ponieważ stopy malucha szybko rosną. Ponadto w zimniejsze dni bez przeszkód będzie można mu założyć grubsze skarpetki. Gdy już o niskich temperaturach mowa, na mokrą zimę warto zaopatrzyć się w kalosze ocieplane, chroniące przed utratą ciepła, które świetnie zdadzą egzamin na przykład w czasie roztopów.

Kalosze nie powinny być zbyt szerokie i odstawać od łydki, ponieważ wtedy woda może wlewać się od góry. By temu zapobiec, można wybrać gumowce z mankietem zaciąganym na sznureczek, co pozwala idealnie dopasować je do kształtu łydki. Zwracajmy również uwagę na podeszwę – traperowa uchroni dziecko przed poślizgnięciem, o co nietrudno na błotnistych drogach.

Dla maluchów najważniejszy jest jednak zwykle wygląd butów, pozwólmy im więc zdecydować o kolorze i wzorze kaloszy. Gdy same dokonają wyboru, będą je chętnie nosiły.

Gdzie kupić gumowce dziecięce? 

Zakup gumowców dziecięcych nie nastręcza obecnie żadnych problemów. Szeroki wybór kaloszy licencyjnych z bohaterami bajek dla dzieci znajdziemy w sklepie internetowym Kids Trendy, buty na deszczowe dni kupimy również stacjonarnie w wielu sklepach z obuwiem. Plusem zakupów online jest wygoda i szybkość zamówienia, bogaty asortyment i konkurencyjne ceny. Minusem – brak możliwości zmierzenia obuwia. Zwykle wystarczy jednak dokładnie zmierzyć stopę dziecka, by wybrać odpowiedni rozmiar.

Materiał partnera