dziewczynki w sukienkach

Jakie buty na lato wybrać dla dziecka?

W sezonie letnim dzieci spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu. Najmłodsi są bardzo aktywni, przez co potrzebują odpowiedniego obuwia, które zapewni im komfort i bezpieczeństwo. Dlatego dziś podpowiemy Wam, jakie buty na lato warto wybrać dla dziecka.

Postaw na wygodne trampki

Trampki to uniwersalne i elastyczne obuwie, które świetnie sprawdzi się zarówno na placu zabaw, jak i podczas długiej pieszej wycieczki. Nowoczesne trampki można zamówić w wielu atrakcyjnych kolorach i wzorach, dzięki czemu każde dziecko dobierze dla siebie wymarzone obuwie. Ponadto tego typu buty dziecięce mogą być zapinane na rzepy, wsuwane lub wiązane na sznurówki. Rodzice młodszych dzieci chętniej wybierają buty na rzepy, ponieważ można je szybko włożyć oraz są stabilne i bezpieczne. Co ważne, trampki na rzepy dobrze trzymają się na stopie i nie spadną dziecku nawet podczas bardzo ruchliwej zabawy. Natomiast starsze dzieci preferują trampki wiązane na sznurówki, tym bardziej że sznurówki można wygodnie wymieniać według indywidualnych upodobań.

Wybierz idealne klapki na lato dla dziecka

W sezonie letnim każde dziecko powinno mieć klapki, w których będzie mogło iść na basen, czy plażę, a także spacerować w wyjątkowo upalne dni. Ponadto dobre klapki dla dzieci muszą być odpowiednio zaprojektowane, aby chroniły drobną stopę przed ewentualnymi urazami lub poślizgiem. Obecnie w sklepach można znaleźć kilka rodzajów tego praktycznego obuwia takich jak:

  • gumowe klapki otwarte
  • piankowe klapki z gumką
  • japonki
  • klapki do wody
  • klapki zamknięte typu kroksy

Zwykłe gumowe klapki i japonki będą idealne dla najstarszych dzieci, które szukają prostego oraz praktycznego obuwia. Piankowe klapki z gumką to ciekawa alternatywa dla maluchów, ponieważ odpowiednio zabezpieczają stopę, dzięki czemu nie zsuną się w trakcie chodzenia. Klapki do wody to świetna opcja, gdy dziecko pływa w jeziorze lub w morzu i rodzice nie chcą, aby sobie poraniło stopę o nierówne podłoże. Natomiast klapki zamknięte typu kroksy są bardzo modne i skutecznie chronią przód stopy, dlatego kroksy mogą być z powodzeniem używane na co dzień, zupełnie jak sandały.

Warto pamiętać także, że buty dziecięce powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów oraz optymalnie przylegać do stopy dziecka. Zamawiając wybrany model butów, należy zwrócić uwagę na ich długość i wysokość podbicia, ponieważ źle dopasowane obuwie może przyczynić się do poważnych problemów z chodzeniem, a nawet sprzyjać wadom postawy. Dlatego najlepiej zawsze przymierzyć but przed zakupem i wybierać tylko sprawdzone obuwie dziecięce od renomowanych producentów.

Materiał partnera