Nowoczesny wózek dziecięcy dla bliźniąt

Jaki wózek wybrać dla bliźniąt?

Wybór wygodnego, nowoczesnego wózka dziecięcego bywa nie lada wyzwaniem – zwłaszcza, jeżeli jest się świeżo upieczonym rodzicem „bliźniaków”. Najczęściej spotyka się „pojedyncze” modele, ale opieka nad dwoma maluszkami nie musi oznaczać rezygnacji z komfortu na rzecz dostępności. Jak więc znaleźć „cztery kółka” dla dzieci, które spełnią wszystkie nasze kryteria?

Oczekując narodzin „bliźniaków”, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego wózka. Najlepiej, aby „pojazd” był skonstruowany w sposób umożliwiający jednoczesne przewożenie obojga maluchów, ponieważ łatwiej obsługiwać taki model niż wersje jednoosobowe. Opisane rozwiązanie szczególnie sprawdza się wtedy, gdy w domu znajduje się tylko jedno z rodziców – nie trzeba „rozrywać się” między wózkami. Dziecięce „cztery kółka” są także na tyle pojemne, aby zmieścić wszystkie akcesoria, jakie są potrzebne do opieki nad dwójką niemowląt.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka dla bliźniąt? 

„Pojazd” czasami trzeba odstawić na bok, dlatego przy jego wyborze uwzględnia się wielkość miejsca, w którym będzie przechowywany – np. przedpokoju w mieszkaniu, korytarza w bloku czy bagażnika w aucie. Należy jednak pamiętać, że nowoczesny wózek dziecięcy powinien też zapewniać maksymalny komfort maluchom, a tym samym pozwalać na ich wygodne ułożenie, dlatego trzeba dokładnie przyjrzeć się dostępnym rozmiarom. Aby „cztery kółka” zajmowały jak najmniej przestrzeni, warto postawić na model wyposażony w sprawny system składania.

Poszukując „idealnego” wózka, trzeba również zwrócić uwagę na dwie wersje jego konstrukcji: równoległą, z siedziskami ustawionymi obok siebie albo „gęsią”, gdzie znajdują się „jedno za drugim”. Zaletą pierwszej opcji jest łatwe sterowanie, ale minusem – rozmiar (zajmuje nieco więcej miejsca). Na korzyść drugiego „pojazdu” przemawia zaś przestronna budka, w której maluchy mogą się wygodnie usadowić, jednak trudniej się nim kieruje. Jak zaznaczają eksperci ze sklepu „Michałek”, przy wyborze tego produktu najważniejsze są indywidualne preferencje.

Nowoczesny wózek dziecięcy dla bliźniąt 

Przygotowując dziecięcą wyprawkę, warto pamiętać, aby ubranka oraz akcesoria były nie tylko funkcjonalne czy wygodne, ale także estetyczne. Ciekawy design sprawi, że nowoczesny wózek dla niemowląt „zabłyśnie” na wspólnych, rodzinnych spacerach. Warto także sprawdzić kółka – powinny być wykonane z materiału odpornego na ścieranie, żeby „pojazd” mógł posłużyć nieco dłużej. „Podwozie” musi również odpowiednio amortyzować wstrząsy, jakie powstają np. przy zjeździe z krawężnika.

Materiał partnera