kosmetyki dla dzieci

Jak wybrać kosmetyki dla dzieci do codziennej pielęgnacji?

Dziecięca skóra jest bardzo delikatna i wrażliwa. Wymaga ona szczególnej pielęgnacji, która zapewni jej odpowiednie nawilżenie oraz ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak suche powietrze czy promieniowanie. Szukasz odpowiedniego wsparcia dla skóry malucha? Chcesz wiedzieć jak zapewnić jej kompleksową pielęgnację? Sprawdź w artykule, jakie kosmetyki będą do tego najlepsze.

Dlaczego należy dbać o skórę dziecka?

Delikatna, dziecięca skóra ma zupełnie inne potrzeby, niż skóra osoby dorosłej. Jest ona zdecydowanie bardziej podatna na czynniki zewnętrzne. Bardzo łatwo ulega podrażnieniom, odmrożeniom, przesuszeniom czy poparzeniom słonecznym. Dlatego też szczególnie ważne jest by zapewnić jej właściwą pielęgnację.

Pielęgnowanie dziecięcej skóry powinniśmy rozpocząć już od pierwszych dni życia dziecka. Noworodki potrzebują odpowiednich kosmetyków zarówno do kąpieli, jak i nawilżenia. Ważne jest również, aby zabezpieczyć ich wrażliwą skórę przed odparzeniami pieluszkowymi.

Starsze dzieci także potrzebują kosmetyków, które zapewnią im odpowiednią higienę, nawilżenie i ochronę w czasie spacerów. Takie produkty najlepiej kupować w sprawdzonych i bezpiecznych miejscach, jak np. Apteka Rodzinna. 

Jakie preparaty wybierać do pielęgnacji dziecięcej skóry?

Na pewno wśród niezbędnych kosmetyków do pielęgnacji dziecięcej skóry powinien znaleźć się dobry żel do mycia ciała, delikatny szampon oraz balsam lub krem nawilżający. Najmłodsze dzieci potrzebują także kremu ochronnego do pupy. 

Oczywiście wszystkie kosmetyki dla dzieci powinny być dobrane odpowiednio do ich wieku. Nie wszystkie produkty dla dzieci będą właściwe np. dla niemowlęcej skóry. Warto wybierać preparaty z atestami i certyfikatami, sprawdzonych i znanych marek. Jeśli dziecko ma skórę bardzo wrażliwą, dobrym wyborem będą kosmetyki hipoalergiczne.

Najlepiej pielęgnację dziecięcej skóry opierać na delikatnych i bezpiecznych produktach, nie zawierających parabenów,alkoholu, drażniących substancji zapachowych czy pianotwórczych, jak SLS i SLES. 

Jak chronić dziecko przed promieniowaniem UV?

Podczas spacerów z dzieckiem warto pamiętać także o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej. Zbyt długie przebywanie na słońcu może poważnie zaszkodzić delikatnej skórze malca. Aby tego uniknąć należy zaopatrzyć się w dobry krem ochronny z filtrem, dla dzieci SPF 30+ to absolutne minimum.

Jeśli wypoczywamy na plaży, warto wybierać kremy wodoodporne, które nie zmyją się po pierwszej kąpieli. Najlepiej także kierować się zasadą, że większy filtr zapewni dziecięcej skórze lepszą ochronę.

Materiał partnera