ubiór dziewczynek na chrzest zimą

Jak ubrać dziewczynkę do chrztu zimą?

Chrzest dziecka to najczęściej pierwsza rodzinna uroczystość, w której malec uczestniczy. Dzień ten wymaga eleganckiego ubioru zarówno rodziców, jak i najważniejszego bohatera tego dnia – dziecka. Do chrztu podaje się zwykle niemowlęta, które jeszcze nie potrafią chodzić. W związku z tym dziecko będzie musiało spędzić w pozycji leżącej i świątecznym stroju prawie cały dzień. Należy więc pamiętać, aby ubranko do chrztu gwarantowało przede wszystkim wygodę. Ubranie dziewczynki do chrztu to jeszcze trudniejsze zadanie, w szczególności, że zimą trzeba zadbać nie tylko o właściwą temperaturę, ale również o termoregulację. Podczas ceremonii konieczne będzie z całą pewnością ściągnięcie wierzchniej warstwy. W jaki sposób ubrać się dziewczynkę do chrztu zimą?

Cechy ubioru na chrzest w zimie

Wybierając odpowiednie ubranko na zimowy chrzest należy sprawdzić, czy kolejne warstwy nie powodują dyskomfortu dla dziecka. Warto także zwrócić uwagę na odstające elementy – metki, przeszycia i sztywne koronki. Bardzo często zdarza się tak, że wewnętrzne szwy mogą powodować drapanie dziecka. Zbadamy o to wówczas jedynie, poprzez włożenie ręki do rękawka.

Utarło się przekonanie, że ubiór dziewczynek na chrzest zimą powinien być biały (jak w przypadku chrztu podczas innych pór roku), ponieważ to właśnie ten kolor utożsamia się z niewinnością i zbawieniem. Jednak wybór bieli jako wiodącego koloru, nie jest obowiązkowy. Podczas ceremonii córeczce zostaną założone specjalne szatki, a pozostałe ubranka zostaną ukryte pod nimi.

Najlepszym wyborem jest ubranko wykonane z przyjemnego w dotyku materiału, który nie gniecie się (np. wiskozy). W sklepach dostaniemy grubsze rajstopy w jasnych odcieniach, które zapewnią wygodę oraz utrzymanie ciepła.

Gdy temperatura jest ujemna można dokupić czapeczkę – tradycyjną z pomponem lub bardziej nowoczesną w formie turbanu, dzięki której dziewczynka nie zmarznie podczas podróży z domu do kościoła.

Dlaczego należy zwracać uwagę na ubiór dziecka do chrztu zimą?

Chrzest stanowi ważną i podniosłą uroczystość. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że kluczową kwestię stanowi odpowiedni strój pociechy, który absolutnie nie powinien uwierać, ani podrażniać skóry dziecka. Odpowiednie ubranka do chrztu dla dziewczynki powinny więc być przede wszystkim wygodne. Ich kolor to całkowita dowolność – biała jest jedynie wierzchnia szatka, którą zakłada się przed ceremonią.

Jak mówi projektant ubrań z pracowni Lana Baby, która oferuje ubranka do chrztu dla dziewczynek: W zimie dobrze sprawdza się ubieranie na cebulkę, gdyż ułatwia to kontrolowanie temperatury ciała maluszka. Jeśli zależy nam na oszczędnościach, można skomponować ubranko w taki sposób, aby mogło zostać użyte także przy okazji innych świąt. Dobrane w ten sposób buciki, narzutka czy czapeczka, z powodzeniem sprawdzą się zarówno na wiosnę, jak i jesień.

Stając przed koniecznością dokonania zakupu ubranek do chrztu dla dziewczynki, należy korzystać z oferty jedynie sprawdzonych producentów. Ubranka szyte i projektowane przez specjalistów z zakresu mody dziecięcej, wykonane z najwyższej jakości materiałów (opatrzonych certyfikatem) dają gwarancję wygodnego oraz bezpiecznego dla dziecka ubranka.

Materiał partnera