T-shirty młodzieżowe chłopięce

Jak poprawnie zmierzyć dziecko przed zamówieniem ubrań przez Internet?

Kupowanie ubrań przez Internet początkowo wydaje się dosyć trudne, natomiast później często nie można sobie wyobrazić innej formy zakupów. Wybór w Internecie jest o wiele większy, niż w sklepach stacjonarnych, a ubrania wydają się być bardziej atrakcyjne, podobnie jak ceny. Dowiedz się, jak mierzyć dziecko przed zamówieniem ubrań przez Internet, aby odpowiednio dobrać rozmiar odzieży.

Mierzenie ubrań na dwa sposoby

Większość sklepów, które zajmują się dystrybucją odzieży, posługuje się jedną z dwóch możliwych tabeli rozmiarów. Można mierzyć ubrania, które są dobre na dziecko na płasko lub zdecydować się na przeprowadzenie pomiarów obwodów ciała. Przykładowo, T-shirty młodzieżowe chłopięce częściej mierzy się na płasko, natomiast sukienki na ślub czy wesele przeważnie mierzy się za pomocą obwodów. Na szczęście żadna z tych metod nie jest trudna do przeprowadzenia, a kupowanie ubrań przez Internet jest wyjątkowo proste.

Mierzenie ubrań na płasko

Żeby odpowiednio wykonać pomiar, należy znaleźć identyczną część garderoby, jaką zamierzamy kupić. Musi być prawidłowo dobrana rozmiarem do dziecka. Następnie korzystając z miarki lub metra krawieckiego w przypadku górnych części garderoby zdejmujemy miary od jednej pachy do drugiej (szerokość), od ramienia do końca ubrania (długość) oraz mierzymy długość rękawa – od szwu tuż przy dekolcie lub od pachy do nadgarstka. W przypadku ubrań dziewczęcych czasami mierzy się również szerokość ubrania w talii.

Jeśli chcemy mierzyć dolne części garderoby, procedura jest bardzo podobna. Spódniczki mierzy się zazwyczaj w pasie oraz na długość, natomiast w przypadku spodni konieczne mogą okazać się pomiary:

  • długości wewnętrznej i zewnętrznej nogawki,
  • szerokości nogawki u dołu oraz w okolicy krocza,
  • wysokości pomiędzy kroczem a zakończeniem stanu w pasie,
  • szerokości spodni w pasie.

Chociaż producenci posługują się różnymi wymiarami i nie zawsze każdy z nich będzie potrzebny, tak przeprowadzony pomiar da szansę doboru odpowiednich spodni. Bardzo szeroki wybór ubrań w swoim asortymencie posiada marka KrasnaLove, która zajmuje się dystrybucją ubranek dla dzieci w każdym wieku.

Mierzenie obwodów ciała

Mierzenie z obwodów nieco bardziej popularne jest w przypadku ubrań damskich lub dziewczęcych. Wówczas najczęściej mierzy się obwód w biuście, talii oraz biodrach. Sporadycznie producenci posługują się również obwodami ramienia. W tabelach rozmiarów, które uwzględniają obwody, często używa się również wzrostu osoby, dla której kupuje się ubrania.

Materiał partnera