Jak dobrac posciel do wozka dla lalek

Jak dobrać pościel do wózka dla lalek?

Dzieci często lubią naśladować osoby dorosłe. Zabawy w dom, sklep, policjantów i złodziei są u nich codziennością. Jedną z ulubionych zabawek dla dziewczynek są lalki i różne akcesoria do nich. Maluchy uwielbiają naśladować swoje mamy, wożąc misie i lalki w wózku. Oczywiście w jego wyposażeniu nie może zabraknąć pościeli. Jak wybrać tę odpowiednią i co zwrócić uwagę podczas zakupu wózka?

Wózek dla lalek — czym różnią się poszczególne rodzaje?

Podobnie jak wózki do wożenia dzieci, te przeznaczone do zabawy występują w kilku wersjach. Głównie różnią się one rozmiarami oraz przeznaczeniem. Głębokie wózki z gondolą ważą średnio od 2 do 5 kilogramów. Większość z nich łatwo się składa, dlatego nie potrzeba dużo miejsca do przechowywania. Wózki dla lalek można kupić także w wersji spacerowej. Są one dużo lżejsze i łatwiejsze w obsłudze. Akcesoria tego typu występują też w wersji 3 w 1. Można zatem na jednym stelażu zamontować gondolę, spacerówkę lub nosidełko. Droższe wersje wyposażone są w dodatkowe gadżety, w tym torbę na drobiazgi, kosz umieszczony na dole, parasol czy pościel i kocyki. Wózki dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. Dzieci same mogą dokonać wyboru, na przykład pod względem ulubionej barwy. Niektóre opatrzone są także motywem z ulubionej bajki. Najczęściej wybierane przez dziewczynki wózki mają różowy lub czerwony kolor.

Wyposażenie do wózka dla lalek, czyli jaką wybrać pościel

Nieodłącznym elementem zarówno wózka dla dzieci, jak i dla lalek jest pościel i kocyk. Akcesoria te można wybierać, między innymi pod względem grubości. Jeśli za oknem panują wysokie temperatury, wystarczy cieniutka kołderka i poduszka w tym samym kolorze. W okresie zimowym można wymienić ją na grubszą i dołożyć do wózka kocyk.

Ważny jest także materiał, z jakiego pościel dla lalek została wykonana. Firma Tukutuk poleca pościel miękkiej bawełny lub z materiałów antyalergicznych. Zaletą tej drugiej jest przede wszystkim to, że nie uczula dzieci, które potrafią spędzać całe dnie na zabawie lalkami. Istotny jest też kolor akcesoriów. Poduszka, kołderka i prześcieradło powinny być dopasowane zarówno do siebie, jak i do wózka.

Podsumowując, kwestie, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu pościeli dla lalek to:

  • grubość,
  • materiał,
  • kolor,
  • rozmiar.

Odpowiednio dopasowana pościel do wózka dla lalek potrafi przynieść wiele frajdy podczas zabawy. Małe dzieci lubią ze sobą rywalizować i porównywać kto ma lepsze zabawki. Aby sprawić im radość, należy wybierać akcesoria nie tylko pod względem walorów estetycznych, ale zwrócić uwagę także na to, czy są one bezpieczne dla malucha.

Materiał partnera