kocyk

Czym wyróżniają się bambusowe kocyki dla niemowląt?

Pojawienie się na świecie dziecka wiąże się z radością, ale także odpowiedzialnością. Wybór podstawowej wyprawki dla niemowlęcia stanowi niemałe wyzwanie, ponieważ jego organizm jest delikatny i podatny na wiele czynników. Dlatego warto korzystać z artykułów wykonanych z naturalnych, przyjaznych dla zdrowia materiałów. Dotyczy to kosmetyków, ale też odzieży i kocyków, z których coraz popularniejsze stają się te wykonane z włókien bambusa.

Kocyki bambusowe idealne dla delikatnej skóry dziecka

Kocyki bambusowe będą odpowiednie dla dzieci w każdym wieku, jednak przede wszystkim dla noworodków. Ich skóra jest szczególnie wrażliwa i potrzebuje czasu, aby przystosować się do nowego otoczenia. Poza tym, że materiał z włókien bambusowych jest neutralny chemicznie, to charakteryzuje się także dużą przewiewnością, dzięki czemu skóra dziecka będzie cały czas oddychała. Niemniej istotna jest także ich delikatność i miękkość, co pozwala zapobiec podrażnieniom skóry, na które narodzone jest nowonarodzone dziecko. Szeroką wybór kocyków bambusowych można odnaleźć w ofercie sklepu BeaKids.

Kocyki bambusowe na każdą porę roku

Kocyki z włókien bambusowych sprawdzą się bez względu na pogodę lub porę roku. Wykazują one właściwości ochronne przed promieniami UV, dzięki czemu skóra dziecka jest chroniona zarówno latem, jak i zimą, kiedy duża ilość promieniowania odbija się od śniegu. Posiada też własności termoregulujące. Przy wysokich temperaturach kocyk bambusowy przepuszcza powietrze i zapewnia przewiewność, natomiast w zimne dni ogrzewa dziecko i długo utrzymuje ciepło.

Tkanina wykonana z włókien bambusa skutecznie pochłania wilgoć. Szacuje się, że pod tym względem trzykrotnie przewyższa bawełnę. Jest od niej także zdecydowanie bardziej miękka i przyjemniejsza w dotyku. Kocyki z tego materiału są także estetyczne i można odnaleźć wiele modeli o zróżnicowanej kolorystyce i motywach.

Inne zalety kocyków bambusowych

W dzisiejszych czasach niemniej ważne jest, by zwracać uwagę na sposób produkowania artykułów dla dzieci. Kocyki bambusowe produkowane są z roślin, do których uprawy się są wykorzystywane pestycydy i chemiczne środki ochrony roślin. Bambus jest rośliną niewymagającą w uprawie, szybko rosnącą i wysokich zdolnościach do regeneracji. Ze względu na swoje naturalne właściwości i zawartość substancji antybakteryjnych we włóknach bambusa, nie jest podatna na szkodniki. Wszystkie te cechy sprawiają, że kocyki i odzież wykonana z bambusa jest przyjazna dla skóry i pomoże zapewnić zdrowy rozwój i spokojny sen malucha.