Otulanie dziecka jesienią

Czym otulać dziecko na jesiennym spacerze w wózku?

Jesień to czas, gdy dni stają się coraz chłodniejsze i krótsze. Ta pora roku niewątpliwie nie sprzyja długiemu przebywaniu na dworze. Nie oznacza to, że musimy zrezygnować ze spacerów z dzieckiem – przebywanie na zewnątrz pozwala na zwiększenie odporności najmłodszych. Aby jednak maluch czuł się komfortowo podczas spaceru, nie wystarczy go odpowiednio ubrać. Trzeba zadbać także o jego otulenie. Poznaj możliwe rozwiązania w tym zakresie.

Kocyki

Kocyk jest niezbędny podczas jesiennych spacerów. Trzeba pamiętać, że jesień to okres charakteryzujący się częstymi załamaniami pogody, dlatego warto mieć go przy sobie nawet w cieplejsze dni.

Ważnym kryterium przy wyborze kocyka do wózka jest rodzaj materiału, z jakiego został on wykonany. Powinien on być dostosowany do określonych warunków atmosferycznych. Jeśli na dworze nie jest zimno, można wykorzystać kocyki bawełniane, zaś na chłodniejsze dni bardziej odpowiednia będzie wełna. Nie bez znaczenia jest także to, jak ubrane jest nasze dziecko.

Wśród artykułów pościelowych dla dzieci znajdziemy kocyki w różnych rozmiarach. Jeśli chcemy wykorzystać kocyk podczas spaceru, powinniśmy zadbać o to, aby jego wymiary pasowały do naszego wózka. W przypadku gondoli potrzebne będą większe koce, zaś do spacerówek możemy wykorzystać mniejsze.

Śpiworki

Śpiworki do wózków zapewniają dzieciom ciepło i komfort, bez konieczności ciągłego rozbierania i ubierania naszej pociechy. Dziecko, otulone miękkim i ciepłym materiałem, zyskuje także poczucie bezpieczeństwa. Rodzice doceniają także praktyczność śpiworków: można je łatwo założyć i w każdej chwili ściągnąć, bez konieczności budzenia malucha.

Wybierając śpiworek do wózka, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Śpiworek powinien być tak dopasowany, aby nie ograniczał dziecku swobody ruchów. Jeśli będzie zbyt ciasny i przesadnie opięty, nasza pociecha będzie czuć się mniej komfortowo podczas spaceru. Należy też unikać zbyt ciasnych śpiworków, ponieważ mogą one przyczynić się do zwiększenia podatności dziecka na infekcje i przeziębienia.

Dobrym pomysłem jest wykorzystanie śpiworka wyposażonego w więcej niż jedną parę otworków na pasy. Jesienią dzieci mają na sobie grubszą warstwę ubrań, przez co niezbędne będą luźniejsze pasy. Pamiętajm też o tym, że małe dzieci na ogół rosną bardzo szybko – śpiwór z większą liczbą otworków posłuży im przez kilka sezonów.

Otulacze

Rozwiązaniem, które łączy w sobie cechy koca i śpiworka, są otulacze. Umożliwiają nie tylko okrycie dziecka w trakcie spania, ale też uspokajają i chronią przed wybudzaniem. Przypominają one kokon, który unieruchamia rączki i nóżki maluszka, dzięki czemu dziecko może poruszać obiema nóżkami równocześnie.  Otulacze zwykle mają wygodne, rozsuwane boki, w którym można zrobić miejsce dla rączek dziecka. Kieszeń przy stopach umożliwia schowanie lub wyjęcie nóżek malucha, w zależności od panujących warunków atmosferycznych. Dodatkowym udogodnieniem może być wygodny kaptur, który zabezpiecza głowę dziecka przed wiatrem i chłodem.

Ekologiczne i estetyczne produkty dla najmłodszych

Jak zaznacza pracownik firmy Skrzynka Bieniaminka z Rybnika, zajmującej się sprzedażą akcesoriów dla dzieci: Rodzice maluchów powinni stawiać na produkty ekologiczne, niepowodujące uczuleń i podrażnień. Szczególnie w przypadku dzieci cierpiących na alergie dobrym rozwiązaniem są materiały o właściwościach bakteriobójczych i antygrzybicznych, uniemożliwiające gromadzenie się kurzu oraz roztoczy. Bezpiecznymi tkaninami są, między innymi: bawełna, velvet, minky oraz włókna bambusowe.

Duże znaczenie przy wyborze artykułów pościelowych i innych dodatków do wózka ma także aspekt estetyczny. Wśród produktów znajdziemy akcesoria o zróżnicowanej kolorystyce. Mogą mieć one różne wzorki. Ważne, aby akcesoria były ładne, przyjemne dla oka i odpowiadały naszym gustom oraz preferencjom samych dzieci.

Materiał partnera