Hustawka bocianie gniazdo dla dziecka

Czym charakteryzują się huśtawki typu bocianie gniazdo?

Nie ulega wątpliwości, że huśtanie się to jedna z ulubionych zabaw dzieci. Niesie ona za sobą ogromną frajdę, a co więcej pozytywnie wpływa na rozwój każdego malucha. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych huśtawek są wersje typu bocianie gniazda. Różnią się one konstrukcją oraz sposobem montażu, a także dają o wiele więcej możliwości atrakcyjnej zabawy! Sprawdźmy, co charakteryzuje bocianie gniazda i czym kierować się przy ich wyborze.

Czym jest i gdzie się sprawdzi huśtawka typu bocianie gniazdo?

Tego typu huśtawki, jak sama nazwa wskazuje, przypominają swoim wyglądem gniazdo bociana. W zależności od modelu, na rynku dostępne są wersje z linami, lamelkami lub pasami o różnej szerokości oraz o odmiennej nośności. Każda huśtawka musi być natomiast zawieszona na stalowej i wypoziomowanej konstrukcji, na równym terenie.

Huśtawki bocianie gniazdo można zamontować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Doskonale sprawdzą się one jako uzupełnienie nowoczesnych placów zabaw, na których z całą pewnością będą najczęściej uczęszczaną atrakcją. Oprócz tego niektóre wersje można zawiesić na suficie w mieszkaniach lub w domach, ale tylko pod warunkiem odpowiedniej ilości miejsca.

W rezultacie dzieci korzystając z takiej huśtawki, będą miały dużo miejsca na swobodne i relaksujące huśtanie się na dowolnej wysokości.

Na co zwrócić uwagę przed wyborem bocianiego gniazda dla dzieci?

Przy wyborze huśtawek przeznaczonych czy to do warunków domowych, czy na place zabawach najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo. W związku z tym przed wyborem sprzętu należy zorientować się, czy posiada on niezbędne certyfikaty.

Huśtawki dostępne w ofercie Global Playgrounds odznaczają się certyfikatem TUV, którego uzyskanie wymaga kilkuetapowej kontroli. Po pozytywnym wyniku potwierdza on, że sprzęty zostały zaprojektowane zgodnie z unijnymi normami, mają dobrą jakość i są wolne od szkodliwych substancji, a co za tym idzie, pozostają całkowicie bezpieczne dla najmłodszych. W zależności od własnych preferencji możemy również wybrać huśtawki o różnej szerokości. Najczęściej spotykany warianty to 100 cm lub 120 cm.

Duże znaczenie odgrywa także materiał huśtawek. Powinny być one wykonane z trwałych tworzyw, które zapewnią stabilną konstrukcję. Poza tym dobrze, aby były one odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Wybór bocianiego gwiazda z solidnych materiałów sprawi, że sprzęty będą niepodatne na wilgoć, deszcz i na nadmierne promienie słoneczne, dzięki czemu zamontowane na zewnątrz nie ulegną zniszczeniom ani uszkodzeniom.

Materiał partnera