Gryzak dla niemowlaka

Czy spersonalizowany gryzak dla niemowlaka to dobry pomysł na prezent? 

Wybór prezentu dla niemowlęcia – z okazji narodzin, chrzcin czy roczku – nie zawsze jest łatwy, zwłaszcza jeśli zależy nam na tym, by był z jednej strony piękny i unikalny, a z drugiej praktyczny i odpowiadający faktycznym potrzebom maluszka. Świetnym pomysłem mogą być dziecięce akcesoria personalizowane, w tym różnego rodzaju gryzaki. Poznajmy ich zalety!

Jaki gryzak wybrać dla niemowlaka? 

Małe dzieci chłoną świat wszystkimi zmysłami, również dotykiem – powszechnie wiadomo, że uwielbiają wkładać różne przedmioty do buzi. Potrzeba ta nasila się wyraźnie w okresie ząbkowania, kiedy gryzienie przedmiotów o różnej fakturze i twardości daje ulgę obolałym dziąsłom. Mając to na uwadze, stworzono gryzaki, a ich wybór jest naprawdę ogromny. Wystarczy zajrzeć do internetowego sklepu z artykułami dziecięcymi Mamilove, by przekonać się o tym, jak wiele rodzajów gryzaków istnieje. Dzięki temu możemy dobrać ten idealny dla każdego malucha.

Zasadniczo do produkcji gryzaków używa się materiałów nietoksycznych i w pełni bezpiecznych dla dzieci. Mogą być miękkie lub twarde. Te pierwsze tworzy się z silikonu, czasem wypełnionego dodatkowo wodą, i różnego rodzaju tkanin. Twarde gryzaki powstają na bazie drewna – są w pełni naturalne, ekologiczne i mają właściwości antybakteryjne. Wybór najlepiej pozostawić dziecku. Uważnie je obserwując, zobaczymy, co chętniej wkłada do buzi i jakie gryzaki przynoszą mu widoczną ulgę. W razie wątpliwości można kupić gryzaki mieszane, złożone z elementów wykonanych z różnych materiałów.

Gryzaki imienne doskonałe jako praktyczny prezent dla malucha 

Najlepsze prezenty są unikatowe, stworzone z myślą o obdarowanym. Warto więc opatrzyć wybrany przedmiot imieniem malucha. Imienny gryzak ucieszy każde dziecko i jego rodziców – z jednej strony pięknie się prezentuje, a z drugiej stanowi praktyczny podarunek, który na pewno będzie intensywnie użytkowany przez malucha. Imię dziecka jest ułożone z przeznaczonych do gryzienia koralików silikonowych lub drewnianych umieszczonych na trwałej zawieszce. Oczywiście można z nich skomponować również inny napis lub krótkie hasło.

A może gryzak w formie własnoręcznie wykonanej zawieszki? 

Ciekawym pomysłem na oryginalny prezent jest samodzielne wykonanie gryzaka w formie koralików lub zawieszki. Szeroki wybór elementów znajdziemy w sklepach internetowych, a tworzenie zabawki według własnego projektu będzie z pewnością świetną zabawą. Dobrać możemy nie tylko materiał, rodzaj i kształt, ale również kolorystykę gryzaka.

Materiał partnera