Wybór przyborów szkolnych

Czego nie powinno zabraknąć w wyprawce ucznia?

Dni i tygodnie poprzedzające początek roku szkolnego to dla dzieci oraz  rodziców trudny czas kompletowania wyprawki szkolnej. Do zadania tego warto podejść poważnie, bowiem zawartość plecaków i tornistrów szkolnych ma realny wpływ na jakość prac, które uczniowie wykonują podczas lekcji. To z kolei przekłada się na otrzymywane oceny i wyniki w nauce. Jakie zatem artykuły papiernicze i piśmiennicze powinny się znaleźć w każdym piórniku?

Od czego zacząć kompletowanie wyprawki szkolnej?

Pierwszym krokiem przy kompletowaniu wyprawki dla ucznia jest zawsze kupno plecaka szkolnego. Warto wybierać modele o profilowanych, wentylowanych i usztywnianych ściankach tylnych. Trzeba także zwrócić uwagę, aby szelki plecaka były szerokie i posiadały łatwą regulację. Jeśli plecak jest wyposażony w dodatkowe klamry biodrowe i piersiowe, to jeszcze bardziej podniesie komfort jego użytkowania. Inną równie ważną kwestią jest ilość i wielkość kieszeni plecaka oraz materiał z jakiego został on wykonany. Jak wyjaśnia specjalista sklepu z artykułami szkolnymi smartkleks oferującego szeroki wybór produktów do szkoły:

Ergonomiczne zaprojektowanie przestrzeni plecaka szkolnego ułatwia pakowanie przyborów szkolnych oraz ich rozmieszczenie. Idealny plecak szkolny powinien posiadać od jednej do dwóch komór głównych oraz kilka mniejszych kieszeni. Wymiary tych pierwszych muszą pozwalać na transport podręczników o różnych formatach, zeszytów, a także innych materiałów m.in. bloków rysunkowych i technicznych. Z kolei w mniejszych kieszeniach powinno być na tyle miejsca, aby mogły one pomieścić piórnik, kanapnik i pojemnik z piciem. Równie ważne co rozmiar jest także materiał z jakiego plecak został wykonany. Najlepiej, gdy jest on wodoodporny, co pozwoli uchronić zeszyty i podręczniki przed skutkami deszczu. Nie można także zapominać, że dla dzieci duże znaczenie ma również strona estetyczna plecaka. Dlatego zawsze to ono powinno zdecydować jaki wariant kolorystyczny zostanie zakupiony. To samo dotyczy wszystkich pozostałych przyborów szkolnych np. zeszytów i piórnika.

Jakie akcesoria szkolne są obecnie najmodniejsze?

Dla uczniów przybory szkolne muszą być przede wszystkim modne, natomiast ich trwałość i funkcjonalność jest sprawą drugorzędną. Dlatego producenci zeszytów i wyrobów piśmienniczych dokładają starań, aby ich wyroby były nie tylko wysokiej jakości, ale trafiały też w gusta młodszych i starszych uczniów. Ci pierwsi nadal gustują w produktach przedstawiających postacie z ulubionych bajek czy filmów familijnych oraz gier komputerowych. Natomiast druga grupa bardziej preferuje wzory uniwersalne lub z motywami aktorów i piosenkarzy młodego pokolenia. Pod względem funkcjonalności dużym powodzeniem cieszą się zeszyty w twardej oprawie, które występują w wielu popularnych formatach od B5, aż po A4. Dzięki sztywnej okładce i zszywanym kartkom są bardzo wytrzymałe. Natomiast wśród artykułów piśmienniczych wciąż prym wiodą długopisy, cienkopisy, markery, ołówki, flamastry, kredki i zakreślacze. Obowiązkowym elementem każdego piórnika powinny być też przybory geometryczne, bez których nauka matematyki nie jest możliwa.

Materiał partnera