jedzące dziecko

Charakterystyka naczyń do nauki samodzielnego jedzenia na przykładzie produktów marki Minikoioi

Gdy małe dziecko zaczyna przejawiać zainteresowanie samodzielnym spożywaniem posiłków, warto mu na to pozwolić. Trzeba jednak zadbać odpowiednio dobrane naczynia, takie jak miseczka, kubek, talerzyk oraz sztućce. Elementy te powinny być wykonane z bezpiecznych dla malucha materiałów, odporne na uszkodzenia mechaniczne i stłuczenie. Lekkość i ciekawy design również przemawiają na ich korzyść. Sprawdź, na które naczynia warto się zdecydować!

Czym powinny cechować się naczynia do nauki samodzielnego jedzenia?

Akcesoria do serwowania posiłków dla najmłodszych powinny cechować się przede wszystkim trwałością i bezpieczeństwem. Materiał, z którego są wykonywane powinien być odporny na stłuczenie, a jednocześnie lekki i estetyczny. Dzięki temu maluszek będzie chciał jeść z  talerzyka lub miseczki. Muszą być odporne na wysokie temperatury, by można je było wyparzać i płukać w gorącej wodzie.

Producenci podejmują wiele starań, by ich produkty spełniały wszystkie oczekiwania małych konsumentów oraz ich opiekunów. Jak wskazują specjaliści firmy LITTLE OH, naczynia te często są wykonane z wytrzymałego silikonu lub są wyposażone w przyssawki na spodzie. Dzięki temu nie ślizgają się na stoliku, są stabilniejsze i mniej podatne na przypadkowe strącenie. Gdy dziecko jada posiłki złożone z różnych składników, warto nabyć talerzyk ze specjalnymi przegródkami. Dzięki temu obiadek może być bardzo atrakcyjny, a mały smakosz samodzielnie wybiera składniki z przegródek. 

Dlaczego warto postawić na produkty marki Minikoioi?

Naczynia Minikoioi zostały zaprojektowane dla dzieci, które chcą samodzielnie zjadać posiłki. Ich wyjątkowy kształt i kolorystyka sprawiają, że pomagają maluchom w rozwijaniu ważnych zdolności motorycznych. Talerzyki Puzzle mogą być rozdzielane i łączone, dla bezpieczeństwa każda część została wyposażona w przyssawkę. Dzięki temu dziecko nie podniesie talerzyka i nie wyrzuci z niego zawartości.

Naczynia Minikoioi zostały wykonane z silikonu spożywczego. Materiał ten świetnie sprawdza się w tej roli, z uwagi na wyjątkową trwałość, elastyczności i miękkość.  Jest wytrzymały na zużycie, wysokie oraz niskie temperatury, a także na działanie środków chemicznych. Co więcej, jest obojętny chemicznie i nie utlenia się. Artykuły z niego wykonane można wyparzać i używać w mikrofalówce oraz piekarniku. Talerzyki, kubki i miseczki Minikoioi są barwione nietoksycznymi barwnikami spożywczymi, przez co są bezpieczne dla dzieci. Co ważne, naczynia te nie zawierają szkodliwego lateksu, BPA, PVC ani ftalanów.

Materiał partnera