kocyk Velvet

Charakterystyka i zalety kocyków Velvet

Wszyscy rodzice pragną najlepszego dla swoich dzieci. Naturalną jest troska o nie już od momentu narodzin. Objawia się to czułym traktowaniem i wybieraniem dla swoich pociech ubrań oraz zabawek najwyższej jakości. Do tego dochodzi również pościel i wyposażenie pokoju dziecinnego. Najmłodsi większą część życia spędzają w wózku czy łóżeczku, dlatego wybierane są dla nich kocyki o dużej miękkości.

Czym są dziecięce kocyki Velvet?

Z myślą o wygodzie najmłodszych zostały uszyte super przyjemne w użytkowaniu kocyki Velvet. Każdy produkt tego rodzaju dostępny jest w dowolnym rozmiarze, z ociepleniem lub bez niego oraz z dodatkową poduszką.

Kocyki Velvet mogą być uszyte z jednej lub z dwóch rodzajów tkanin. Jeżeli chodzi o tę drugą wersję, to jedna warstwa zazwyczaj składa się tkaniny bawełnianej specjalnie gładzonej, co dodaje jej niesamowitej delikatności i miękkości. Druga strona kocyka jest uszyta z materiału welwetowego, który ostatnio robi furorę na rynku ubrań i pościeli dziecięcej. Jest to rodzaj niezwykle delikatnego pluszu. W niektórych modelach kocyka jest dodatkowo pikowany, co daje niesamowity efekt.

Elementy wystroju dziecięcego pokoju uszyte z tkaniny velvet są dostępne w dobrych sklepach z galanterią dziecięcą, takich jak MAKASZKA. Można tam długo wybierać wśród najróżniejszych rozmiarów, grubości, a przede wszystkim kolorów i wzorów.

Które dzieci mogą używać kocyków Velvet?

Kocyki Velvet mogą być używane przez dzieci już od chwili narodzin. Dostępne są również rozmiary dla każdej grupy wiekowej. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby tego rodzajów kocyków używali dorośli. Niemniej jednak delikatność pościeli sprawia, że dedykowana jest ona dla najmłodszych. Najmniejsze kocyki Velvet mają rozmiar około 50 na 75 centymetrów i nadają się już do owinięcia noworodka podczas transportu ze szpitala do domu. Ciepła, a zarazem delikatna tkanina świetnie chroni przed zimnem i przeciągami. Może też być wyposażeniem nosidełka czy koszyk do transportowania dziecka.

Kocyki Velvet o nieco większych rozmiarach są ulubioną pościelą starszych niemowlaków i przedszkolaków. Niektóre wymiary dopasowane są do typowych dziecięcych łóżeczek, gdzie tworzą delikatne przykrycie, które jest najbardziej komfortowe ze wszystkich kołderek. Ponadto świetnie się układa i prezentuje.

Kocyk Velvet odpowiedniej wielkości może też służyć młodszym dzieciom jako mata do zabawy. Rodzaj tkaniny i fakt, że w kocyku jest kilka warstw, sprawia, że dziecko nie odczuwa chłodu podłogi.

Materiał partnera