Bezpieczne sale zabaw dla Twojego dziecka

Jakie warunki powinna spełniać sala, by zapewnić dziecku bezpieczną, dobrą zabawę?

Na co zwrócić uwagę wybierając figloraj?

Sala zabaw to doskonałe miejsce zarówno dla dzieci, jak i ich opiekunów. Umożliwia aktywne spędzanie czasu najmłodszym, niezależnie od pogody, chwilę dla siebie przy kawie rodzicom lub wspólną zabawę do utraty tchu. Warto jednak pamiętać, żeby wybierać taką salę, która zapewni Wam najwyższy z możliwych poziom bezpieczeństwa. Mnogość atrakcji, a także duża liczba użytkowników, mogą sprzyjać zagrożeniom. Jeżeli przychodzisz w takie miejsce ze starszym dzieckiem, które już samodzielnie korzysta z wszystkich urządzeń i woli to robić z rówieśnikami, niż z rodzicem, wówczas musisz mieć pewność, że przestrzeń jest do tego odpowiednio przygotowana, by nie martwić się za każdym razem, gdy dziecko znika Ci z pola widzenia.

Wybierając miejsce do zabaw dla swoich dzieci, powinniśmy w pierwszej kolejności kierować się poczuciem bezpieczeństwa oraz przyjazną atmosferą. Dopiero potem bierzemy pod uwagę rodzaj atrakcji.

Surowe normy

Aby sala zabaw była godna zaufania, powinna posiadać certyfikaty obowiązujące zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej, nadzór UDT oraz nadzór CKPZ. Wszystkie odbiory muszą być zatwierdzone przez sanepid oraz ppoż. Urządzenia na sali muszą być wykonane z materiałów spełniających normy unijne. Nie bez znaczenia jest również rodzaj podłogi jaka znajduje się w pomieszczeniu. Powinna być łatwa w czyszczeniu, z tworzywa, które nie wywołuje alergii. 

Bezpieczna sala zabaw

Doskonałym przykładem bezpiecznej sali w Warszawie jest Inca Play https://incaplay.pl/. Spełnia ona wszelkie normy, a także posiada dodatkowe udogodnienia powstałe z myślą o zdrowiu najmłodszych. Znajdziesz tu nawet rozpylacz probiotyków, którego zadaniem jest oczyszczanie powietrza z roztoczy, bakterii i alergenów. Właściciele zadbali także o to, by nadmiar bodźców nie drażnił Twojego dziecka, dlatego z głośników usłyszycie kojące odgłosy lasu. Poza tym, że jest to bezpieczne miejsce, ma absolutnie ciekawe atrakcje, których nie znajdziecie nigdzie indziej.

Warto zwrócić uwagę, że na tej sali bawiący się rodzice są tak samo pożądanym widokiem, co bawiące się dzieci. Bez obaw możecie korzystać ze zjeżdżalni, statku, gier i innych urządzeń, by spędzać czas ze swoimi pociechami, a jednocześnie pielęgnować dziecko w sobie.

Materiał partnera