plac zabaw

Bezpieczne nawierzchnie na plac zabaw. Charakterystyka

Place zabaw to miejsca obfitujące w atrakcje, przyciągające dzieci i rodziców, którym szczególnie zależy na bezpieczeństwie ich pociech. Na szczęście, coraz więcej placów zabaw jest budowanych z myślą o komforcie maluchów. Dotyczy to nie tylko projektowanych zabawek, ale też tego co bardziej przyziemne – i to dosłownie. Odpowiednia nawierzchnia na placu zabaw może ochronić dziecko przed upadkiem, otarciem lub bolesną kontuzją. Najlepiej w tej roli sprawdzają się powierzchnie z gumowych granulatów SBR oraz EPDM.

Dlaczego nawierzchnie z gumy?

Gumowe nawierzchnie na place zabaw to świetnie rozwiązanie, gwarantujące w pełni bezpieczną zabawę małych i tych nieco większych dzieci. Do zalet płyt SBR i EPDM należą przede wszystkim ich właściwości antypoślizgowe oraz odporność na wymagające warunki atmosferyczne (w tym m.in. opady deszczu, mróz, promieniowanie UV). Płytki działają jako zabezpieczenie przed wystąpieniem upadku, ale też jako ochrona w sytuacji, gdy upadek już nastąpił. Właściwości amortyzujące nawierzchni zapobiegają wszelkim otarciom oraz poważnym urazom. Najlepsze wyroby gumowe są certyfikowane według norm europejskich oraz posiadają ściśle sprecyzowany parametr krytycznej wysokości upadku. Świetnie tłumią wibracje i hałas, co okazuje się przydatne przy wyjątkowo głośnych zabawach. Walorom praktycznym towarzyszy też niezrównana estetyka. Gumowe granulaty, jako materiały podatne na obróbkę, mogą przybierać różne kształty i kolory, dopasowując się do otoczenia. Właściwości samoczyszczące powodują natomiast, że dbanie o płyty nie sprawia problemu.

Zastosowanie nawierzchni gumowych

Bezpieczne nawierzchnie z płyt gumowych są nie tylko funkcjonalne i odporne na wszelakie uszkodzenia, ale też bardzo proste w montażu. Wystarczy spojrzeć na rozwiązania oferowane przez firmę MTJ-GROUP S.C pod marką Nawierzchnie24. Znajdziemy tam praktyczne systemy modułowe z atestem PZH, możliwe do błyskawicznego wdrażania na zewnątrz, ale też wewnątrz pomieszczeń. Z tego względu, nawierzchnie gumowe mogą być wykorzystywane poza placami zabaw – m.in. przy aranżacji obiektów sportowych, siłowni, sal fitness bądź crossfit. Zwykły Kowalski może zastosować je z powodzeniem na własnym balkonie czy też domowym tarasie. Co ciekawe, z dobrodziejstw bezpiecznych nawierzchni korzystają również hodowcy, który używają ich w stajniach, boksach oraz alejkach dla zwierząt. Więcej informacji o bezpiecznych nawierzchniach gumowych, nie tylko tych stosowanych na placach zabaw, można uzyskać na stronie internetowej Nawierzchnie24.pl.

Materiał partnera