ochraniacze dla dzieci lozeczko otulacze

Bezpieczne łóżeczko. Ochraniacze przyjazne dzieciom

Każdy rodzic dba o to, by jego maleństwo było w pełni bezpieczne. Dotyczy to także łóżeczek dla niemowląt, które powinny zostać tak zabezpieczone, by dziecko nie uderzyło się o ich ramy. W sklepach można znaleźć ochraniacze wykonane z różnych materiałów. Które warto wybrać, by nie tylko zapewniały ochronę, ale były także przyjemne w dotyku i estetyczne?

Cechy dobrego ochraniacza do łóżeczka

Ochraniacz przede wszystkim powinien skutecznie pełnić swoją podstawową funkcję, którą jest ochrona niemowlęcia przed uderzeniem się o ramy łóżeczka. Dlatego do produkcji tego typu artykułów używa się różnego typu materiałów amortyzujących: pianek, gąbek czy wkładów z warstw miękkiej dzianiny. Istotne jest także tworzywo, którym został pokryty ochraniacz. Powinien być to miękki w dotyku, hipoalergiczny i oddychający materiał. Jak podkreśla pracownik sklepu Supelkowelove.pl, ważnym aspektem jest możliwość prania pokrycia lub całego ochraniacza. Utrzymywanie higieny w otoczeniu niemowlęcia jest kwestią kluczową, dlatego produkt powinien mieć takie cechy, by dało się go regularnie prać.

Ochraniacze do łóżeczka nie tylko chronią przed bolesnym kontaktem ze szczebelkami, ale także nie dopuszczają do tego, by dziecko było narażone na podmuchy powietrza. Dlatego wyrób powinien odpowiednio izolować przed przeciągiem. Nie bez znaczenia jest także estetyka. Odpowiednio dobrane kolory i desenie sprawią, że Twoje maleństwo od pierwszych dni życia będzie przebywało w przyjaznym otoczeniu. Dobrym pomysłem jest wybór pastelowych odcieni. Oferta ochraniaczy jest tak szeroka, że z pewnością wybierzesz produkt, który wpisuje się w Twój gust estetyczny.

Nowoczesne ochraniacze

Powszechnie znane ochraniacze do łóżeczka są zwykle wykonane z gąbki pokrytej tkaniną, którą można przywiązać do szczebelków za pomocą troczków. Nowością na rynku, która zachwyciła wielu rodziców, są produkty w formie plecionych warkoczy. Można je dowolnie formować w łóżeczku lub kojcu. Tego typu ochraniacze do łóżeczka mogą mieć splot różnej grubości. Jeśli zależy Ci na maksymalnym bezpieczeństwie maleństwa, możesz wybrać gruby, poczwórny warkocz. Dużą zaletą takich wyrobów jest to, że możesz dowolnie je układać, dlatego sprawdzą się nie tylko w standardowych prostokątnych łóżeczkach ze szczebelkami, ale także w okrągłych kojcach czy kołyskach.

Ochronne warkocze są wypełnione drobnymi silikonowymi kuleczkami, które uzyskały certyfikat produktu bezpiecznego dla dziecka. Takie wypełnienie pozwala uzyskać miękkość, a jednocześnie bardzo skutecznie chroni przed kontaktem z twardymi elementami łóżeczka. Pokrycie to przyjemny w dotyku materiał, który nie traci swoich właściwości podczas prania.

Materiał partnera