Personalizowana bajka o Twoim dziecku

Bajka o Twoim dziecku, czyli jak uwiecznić swojego malucha na kartach książki?

Chcesz zrobić swojego dziecku niespodziankę? A może zależy Ci, aby podarować mu nietypowy, wyjątkowy prezent? Istnieje wiele możliwości w tym zakresie. Jedną z ciekawszych jest zamówienie specjalnej bajki, w której główną rolę będzie miała Twoja pociecha. To cudowna pamiątka, która pozostanie na całe życie. Jak wygląda usługa personalizowania książek?

Twoje dziecko może zostać bohaterem

Personalizowane bajki dla dzieci to coraz częściej wybierana przez rodziców usługa. Dzięki niej dają oni swoim pociechom możliwość wcielenia się w postać głównego bohatera oraz jeszcze pełniejszego przeżycia historii.

Dzięki książkom dedykowanym konkretnemu dziecku, ono samo zdecydowanie chętniej decyduje się na samodzielne rozpoczęcie czytania. Jest ciekawe, co przydarzy się bohaterom historii i jakie będą ich losy. To swojego rodzaju motywacja, która pozwala łączyć przyjemne z pożytecznym. Maluch ma możliwość poznawania nowych przygód, a przy tym rozwija swoją fantazję i doskonale się bawi – wyjaśnia przedstawiciel Bajkowierszowni.

Prezent dla każdego dziecka

Niezależnie od tego, w jakim wieku jest Twoje dziecko, personalizowana książka z imieniem dziecka to doskonały pomysł na prezent. Wystarczy, że wybierzesz:

  • tematykę bajki,
  • szatę graficzną.

Warto wskazać też, czym interesuje się maluch. Dopasowanie w tym zakresie jest bardzo ważne, ponieważ dziecko zdecydowanie chętniej zainteresuje się książką i samo będzie chciało do niej wracać, a to z kolei poszerzy jego zasób słów i wiedzę w danym obszarze.

Jak wygląda proces tworzenia bajki na zamówienie?

Pierwszym krokiem jest znalezienie firmy lub osoby, która tworzy historie na zamówienie. Zwykle na podstawie formularza lub przesłanych informacji powstaje zarys tego, czego ma dotyczyć książka oraz kim będzie jej główny bohater. Następnie trwa proces twórczy. Powstaje w tym czasie dokładna koncepcja bajki i jej plan. Na tym etapie zazwyczaj możliwe jest otrzymanie próbnego fragmentu, na podstawie którego można ocenić, czy to, co zostało przygotowane, Cię zadowala.

Jeżeli wszystko jest w porządku, następuje wpłata zaliczki i realizacja zlecenia. Po przygotowaniu pełnej wersji konieczne jest jej ponowne zaakceptowanie lub wniesienie poprawek. Jeżeli treść i szata graficzna Ci pasują, płacisz resztę kwoty i czekasz na wydruk.

Obecnie oprócz tradycyjnych, papierowych książek, bardzo często spotyka się również ebooki z personalizowanymi bajkami. Wówczas zlecenie realizowane jest nieco szybciej, ze względu na brak konieczności wydruku książeczki.

Dlaczego warto zdecydować się na taki prezent?

Książki dla dzieci z personalizowanymi bajkami to przede wszystkim produkt unikalny. Decydując się na taki prezent dla swojego dziecka, pokazujesz mu, że jest wyjątkowe. Możesz zbudować jego poczucie wartości i sprawić, że będzie jeszcze bardziej ciekawe świata. To również doskonała pamiątka, do której po wielu latach wróci z sentymentem.

Materiał partnera