dziecko w wózku

Akcesoria pościelowe do wózka i fotelika dla niemowląt

Właściwe zadbanie o dziecko w pierwszych miesiącach życia, ma istotny wpływ na jego późniejszy rozwój. Rodzice, którzy dobrze przygotują się do przyjścia na świat swej pociechy, z pewnością poradzą sobie w nowej roli. W tym wszystkim – oprócz na przykład porad żywieniowych – przydatne okażą się rekomendacje, dotyczące przeróżnych akcesoriów.

Pamiętajmy o tym, że maluszek spędzać będzie sporo czasu poza domem. Spacery i podróże samochodem szybko staną się dla niego normą – w związku z tym kupno odpowiedniego wózka oraz fotelika to obowiązek. Przy okazji, tych dwóch podstawowych sprzętów nie zaszkodzi od razu uzupełnić o wysokiej jakości dodatki pościelowe, zdecydowanie poprawiające komfort najmłodszego członka rodziny.

Wkładka do wózka

Specjalna wkładka do wózka zapewni Twojemu dziecku maksymalną wygodę, podczas krótszych i dłuższych wypraw. Warto wiedzieć, że nawet pojazdy z wyższej półki mogą być standardowo wyściełane niezbyt przyjemną dla skóry tkaniną. Również, jak łatwo się domyślić, w razie wystąpienia jakichkolwiek zabrudzeń, wyjątkowo ciężko będzie doprowadzić do porządku takie fabryczne siedzisko. Zastosowanie bawełnianego, muślinowego, czy też bambusowego wkładu świetnie załatwi obie sprawy. Co więcej – dzięki przyjemnej miękkości – niemowlak korzystający z opisywanego rozwiązania, nauczy się wyjątkowo prędko zapadać w sen.

Kocyk do fotelika

By nasza pociecha poczuła się w samochodzie bezpiecznie, warto użyć praktycznego kocyka – wykonanego najlepiej z oddychającego i przewiewnego tworzywa. Nie oznacza to jednak, że nie będzie on wystarczająco ciepły. Niektórzy producenci stosują bowiem wypełnienie z włókniny o niezwykłych właściwościach. Tego rodzaju otulacz świetnie sprawdzi się już w drodze do auta, chroniąc przed wiatrem i chłodem, tym bardziej że posiadać może odpinany kapturek. To nie koniec udogodnień – ten ciekawy kocyk nierzadko wyposaża się w otwory do poprowadzenia pasów bezpieczeństwa.

Śpiworek

Owo akcesorium okazuje się niezastąpione już w pierwszych dnia oraz tygodniach. Idealnie nadaje się nie tylko do samochodu lub gondoli; śmiało można je stosować nawet w czasie jazdy na sankach. Dobrze zaprojektowany śpiworek jest wyjątkowo ciepły, wiatro- i wodoodporny, a jednocześnie zaś – podobnie jak wymieniony wyżej kocyk – potrafi „oddychać”. Pewne modele charakteryzują się puszystym pasem futerka, a także gumką, po której zaciągnięciu, opatulamy maluszka jeszcze dokładniej. Ponadto, poza sprytnym systemem dwóch suwaków, można spotkać się również z kawałkiem hamującej tkaniny, zapobiegającym ześlizgiwaniu się śpiworka.

Poduszka motylek

W naszym zestawieniu nie może oczywiście zabraknąć choć jednej poduszki. Te nazywane motylkami absorbują wstrząsy, nieuniknione podczas podróży w aucie oraz wózku. Co więcej, unikatowy kształt i nieprzypadkowe wyprofilowanie sprawiają, że główka dziecka w każdych okolicznościach odnajdzie odpowiednie oparcie. Najwyższej jakości produkty z tej kategorii – chociażby te firmowane przez polską markę Makaszka – pokryte są delikatnym Velvetem. Jako wypełnienie służą natomiast w tych wyrobach: wspominana już włóknina oraz podobny do niej puch.

Materiał partnera