przedszkole prywatne nauka angielskiego

9 cech dobrego przedszkola prywatnego

Wczesna edukacja dziecka to inwestycja w jego przyszłość. Chcielibyśmy, aby pociecha zyskała samodzielność, zaciekawiła się światem zewnętrznym i otrzymała pomoc w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami. Potrzebujemy również mieć pewność, że ktoś zadba o jej potrzeby fizjologiczne. Jak zapewnić dziecku jak najlepszą opiekę przedszkolną? Poniżej przedstawiamy znaki rozpoznawcze dobrego przedszkola.

Tworzy odpowiednie środowisko:

  • bezpieczne,
  • z przyjazną atmosferą,
  • ze zdrowym żywieniem.

Przedszkole przede wszystkim musi zapewniać fizyczne bezpieczeństwo dzieci, nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz budynku, np. na placu zabaw. Psychicznemu komfortowi zarówno rodzica, jak i dziecka sprzyja, kiedy placówka zapewnia opiekę przez 12 miesięcy w roku, a także umożliwia odebranie dziecka w późniejszych godzinach wieczornych. Domowa, ciepła atmosfera pozwala najmłodszym poczuć, że są akceptowani, a wychowawcy pomogą im pokonać stres związany z nieobecnością rodziców. Ważne, by serwowane posiłki uwzględniały potrzeby zdrowotne dzieci, które zmagają się z alergiami pokarmowymi.

Wspiera rozwój indywidualny i społeczny:

  • poprzez wykwalifikowany zespół,
  • dostęp do diagnozy i terapii,
  • odpowiednie wyposażenie.

Pedagog z warszawskiego prywatnego przedszkola Niezapominajka tak opowiada o swojej pracy:

Dziecko potrzebuje, by w nawiązywaniu relacji z innymi osobami oraz ze światem zewnętrznym pomogli mu dorośli. W przedszkolu jest to zadanie kadry. Jako pasjonaci zawodu wiemy, co zrobić, by podopieczni mogli z satysfakcją poradzić sobie z napotykanymi trudnościami. Wspieramy również najmłodszych o specjalnych wyzwaniach rozwojowych. W naszej placówce doświadczamy, że integracja dzieci o różnym stopniu sprawności intelektualnej i fizycznej sprzyja rozwojowi zarówno jednych, jak i drugich.

Aby wykwalifikowana kadra mogła efektywnie wykonywać swoją pracę, potrzebuje odpowiedniego wyposażenia. Ważne są sale zabaw z kącikami tematycznymi, pomoce dydaktyczne, sprzęt do gimnastyki oraz wszystko to, co ułatwia gry i zabawy.

Zaletą przedszkola jest współpraca z poradniami specjalistycznymi zajmującymi się diagnozą i terapią dzieci oraz ich rodzin. Zapewnia to szybką ścieżkę dostępu do odpowiedniego leczenia. Wczesne rozpoznanie zaburzeń rozwojowych u dzieci i wdrożenie właściwej pomocy stanowi podstawę skutecznego zaradzenia problemom.

Kształci potrzebne umiejętności:

  • poprzez gry i zabawy,
  • naukę języków obcych,
  • odkrywanie talentów.

W bezpiecznym środowisku i pod okiem pedagogów przedszkolak rozwija umiejętności, które przydadzą mu się obecnie i w przyszłości. Gry i zabawy przeznaczone dla niego stanowią nie tylko rozrywkę, lecz przede wszystkim – odpowiednią edukację. Rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, czynności manualne, kształcą mowę i umiejętność słuchania. Odpowiednie zajęcia sportowe, a także rytmika czy taniec, pozwalają dziecku spożytkować rozpierającą je energię i korzystnie wpływają na kondycję psychofizyczną.

Dobre przedszkola wprowadzają naukę języków obcych. Im wcześniej rozpoczyna się nauka, tym głębiej zapada w pamięć, a mówienie nowym językiem staje się naturalne. Ponadto zdobyte umiejętności procentują w późniejszej nauce szkolnej.

Wiele radości dostarcza odkrywanie indywidualnych talentów małych twórców. Im bogatsza jest przedszkolna oferta, tym większe szanse, że dziecko znajdzie coś dla siebie. Najmłodsi lubią tradycyjne rysowanie czy malowanie, lecz cieszy ich też używanie nowych technik artystycznych. Frajdy dostarczają zajęcia teatralne i przygoda z przebieraniem się. Czymś niezwykłym może okazać się odkrycie świata ikebany czy warsztatów z ceramiki. Jeżeli zaś nauczą się gotowania w zakresie odpowiednim dla siebie, mogą doświadczyć przyjemności: Jestem jak mama! Jak tata! W domu może nastąpić ciąg dalszy zajęć z przygotowania rodzinnego posiłku.

Materiał partnera