łóżeczko i przewijak dla niemowlaka

7 artykułów dla niemowląt, które warto kupić jeszcze przed narodzinami dziecka

W niektóre artykuły warto wyposażyć się jeszcze przed narodzinami dziecka. Pojawienie się malucha na świcie to niesamowite i emocjonujące wydarzenie zarówno dla nas, jak i dla całej rodziny. Jednak nowe wyzwania i sytuacje mogą wywoływać duży stres. Dlatego, aby go ograniczyć i zatroszczyć się o własny komfort i dobre samopoczucie, najlepiej zadbać o pewne elementy z wyprzedzeniem. W co lepiej zaopatrzyć się wcześniej? Podpowiadamy w artykule.

Narodziny malca to niezapomniane przeżycie, które zawsze wiąże się z ogromnymi zmianami w codziennym życiu. Bez względu na to, czy to nasze pierwsze, czy kolejne dziecko, każde ma inny charakter i wymaga jednocześnie tak samo intensywnej opieki. Obecnie, nie jest problemem zakupienie potrzebnych przedmioty dla niemowlęcia, nawet po jego narodzinach, jednak po co przysparzać sobie dodatkowego stresu i zadań? Wyzwań nie będzie nam przecież brakowało, dlatego, na tyle ile możemy, warto przygotować się odpowiednio wcześniej. Są artykuły, które zdecydowanie lepiej kupić jeszcze przed narodzinami. Poniżej 7 najważniejszych.

  1.  Łóżeczko/kojec

 Łóżeczko jest jednym z najważniejszych elementów wyprawki dla niemowlaka. To miejsce, gdzie będzie przecież spędzał stosunkowo dużo czasu. Musi być dlatego nie tylko komfortowe, ale przede wszystkim bezpieczne i odpowiednio przystosowane. Warto zwrócić uwagę na takie rzeczy jak np. jego mobilność i funkcjonalność. Dlaczego? To pytanie zadaliśmy specjalistce.

 Łóżeczko wyposażone w kółka można, przede wszystkim, przestawić w łatwy i nieinwazyjny sposób, w zależności od potrzeb swoich i dziecka. Kolejną istotną kwestią jest jego przydatność. Dzieci, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia, niezwykle szybko rosną. To zaskoczenie, które spotyka każdego rodzica. Dlatego można wybrać łóżeczko np. przystosowane do regulacji lub takie z mobilną kołyską. Warto też, żeby posiadało kieszenie lub inne miejsce na schowanie najpotrzebniejszych rzeczy, takich jak kocyk czy zabawki. Może się to wydawać błahą sprawą, jednak te udogodnienia naprawdę docenia się z czasem. Problem z „zawsze brakującym miejscem” zostaje w ten sposób zminimalizowany. Możliwość takiej organizacji będzie nieoceniona i naprawdę pomocna. Bardzo przydatnym artykułem jest także baldachim lub moskitiera. Ochrona przed insektami, zwłaszcza w porze letniej, to potrzebne zabezpieczenie – wyjaśnia ekspertka ze sklepu internetowego Millbay.pl z siedzibą w Borkowie.

  1. Przewijak

To nie do końca prawda, że dziecku możemy zmienić pieluszkę wszędzie. Higiena i wygoda są przecież bardzo ważne, a wyodrębnienie miejsca na niezbędna pielęgnacje niemowlęcia może być priorytetem. Na szczęście, obecnie nie musimy martwić się dodatkowym miejscem na kolejny mebelek. Coraz więcej firm wyposaża modele swoich łóżeczek w przewijak. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzamy wiele niezbędnej przestrzeni oraz znowu zyskujemy na organizacji i utrzymywaniu porządku.

  1. Artykuły do spania

Przedmioty takie jak: kocyki, pościel, materacyk to niezbędne wyposażenie do każdego łóżeczka czy kołyski. Na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze? Przede wszystkim na materiał, z którego są wykonane. Syntetyczne włókna, mogą podrażnić niezwykle delikatną skórę niemowlęcia. Najlepiej sprawdzą się naturalne tkaniny np. bawełna. Ważne, żeby przepuszczały powietrze i były delikatne oraz przyjemne w dotyku.

  1. Zabawki dla niemowląt

Każde zabawka powinna być przystosowana do wieku dziecka. Niektóre, ze względu na posiadane elementy, po prostu nie nadają się dla niemowląt. Trzeba pamiętać, że im mniejsze dziecko, tym jego instynkt poznawczy jest bardziej rozwinięty. Branie maskotek do buzi, sprawdzanie z każdej strony to zdrowy odruch, ale właśnie dlatego powinniśmy zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Na szczęście, odpowiedni zakup nie powinien być dla nas żadnym problemem. W większości sklepów znajdziemy zabawki dla różnych grup wiekowych, także dla tych najmłodszych. Bardzo dobrze sprawdzą się tutaj grające maskotki-pozytywki, przytulanki do snu, grzechotki czy do zawieszenia na kołyskę. Dobrym pomysłem jest także mata do zabawy tzw. edukacyjna. To bardzo pomocne narzędzie w rozwoju motorycznym malucha oraz świetne zajęcie.

  1. Wózek

Tak jak i wcześniej wymienione artykuły, wózek dla dziecka jest jednym z podstawowych przedmiotów. Spacery, zakupy i przemieszczanie się wymagają jego nabycia. Wielu przyszłych rodziców zwraca uwagę przede wszystkim na wygląd wózka, co oczywiście jest miłym akcentem, natomiast nie to powinno być najważniejsze. Pamiętajmy, że jest to rzecz, której będziemy często używali, dlatego powinna być prosta w obsłudze, wygodna i gwarantować bezpieczeństwo. Wielofunkcyjność i w tym przypadku może nam sprzyjać. Łatwe składanie wózka i jego lekkość mają dosyć duże znaczenie. Dodatkowo, istotna jest ochrona przed złymi warunkami pogodowymi. Ważne także, aby posiadał wystarczające miejsce na najpotrzebniejsze przedmioty, takie jak chusteczki, butelka czy pieluszki. Przed jego wyborem, przemyślmy funkcje, na których szczególnie nam zależy. To ułatwi nam wybór i pozwoli ustalić wymagania, które chcemy, żeby spełniał.

  1. Fotelik samochodowy

Wspominając o wózkach i przemieszczaniu się, nie wolno pominąć wypraw na dłuższe dystanse. Odpowiednio dopasowany fotelik dla najmłodszych malców jest koniecznym elementem, o który musimy zawczasu zadbać. Pamiętajmy o możliwości jak największej regulacji nachylenia jego siedziska i zwracajmy uwagę na grupę wiekową dla której jest przeznaczony. Jak najlepsza amortyzacja i ilość pasów są jednymi z kluczowych czynników. Podobnie jak w przypadku łóżeczka, możemy zakupić fotelik, który jest dopasowany do rozwoju anatomicznego dziecka i pozwala na jego regulację wraz ze wzrostem.

7. Leżak/huśtawka

Nikt nie doceni tego przedmiotu bardziej, niż zmęczony rodzic próbujący położyć dziecko do snu. Delikatne kołysanie działa uspokajająco i może okazać się niezwykle pomocne dla nas i dla dziecka. Możemy znaleźć również huśtawki wyposażone w system kołysania o różnym natężeniu, co dodatkowo nas odciąży. Kupując ten artykuł, zwróćmy uwagę, by posiadał pasy zabezpieczające. Warto też pomyśleć o opcji odtwarzania melodii. Cichutkie, przyjemne granie w połączeniu z kołysaniem to nieoceniona pomoc przy zasypianiu.

Materiał partnera