Topper na materac

Zmiana twardości posiadanego materaca. Czym są toppery na materace?

Dopasowanie wygodnego materaca może być dość trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli nie posiada się określonych preferencji co do jego twardości, a także rozeznania w gatunkach i rodzajach materaców. Dlatego bardzo często może dojść do sytuacji, w której nowy materac okaże się być zbyt twardym lub miękkim. Na szczęście można uniknąć zwrotu lub wymiany materaca, wystarczy zakupić nakładkę zwaną topperem.

Czym jest topper?

Topper to bardzo cienki materac, który umieszcza się jako nakładkę na już posiadany, klasyczny materac lub na powierzchnię spania rozkładanej kanapy czy narożnika. Toppery mają zazwyczaj od 2 do nawet 10 cm grubości, w zależności od ich przeznaczenia. Głównym zadaniem topperów jest wyrównanie powierzchni do spania, a także zmiana poziomu twardości podstawowego materaca.

Dzięki topperowi można uniknąć konieczności zakupu nowego materaca lub wymiany niedawno kupionego, który nie spełnił oczekiwań właścicieli. Dodatkowo jest to świetny sposób na zniwelowanie wyczuwalnych w trakcie snu łączeń i szpar, które pojawiają się w rozkładanych kanapach. Jest to idealne rozwiązanie dla osób chcących zadbać o komfort snu, posiadających małe mieszkanie, w którym nie ma miejsca na klasyczne duże łóżko.

Jakie są zalety topperów?

Oprócz wyrównania powierzchni spania i możliwości usunięcia odczuwalnych nierówności podłoża, toppery są polecane dla osób z różnymi schorzeniami, m.in. kręgosłupa. W sklepie Rem-sen można znaleźć toppery wyposażone w specjalną piankę, która niweluje napięcia w ciele, a także zmniejszają nacisk ciała na materac. W ten sposób osoby zmagające się z problemami zdrowotnymi mogą zapewnić sobie wygodny i przede wszystkim zdrowy sen.

Założenie toppera na materac będzie też zbawieniem dla osób o płytkim śnie, które wybudzają się przy każdej zmianie pozycji partnera. Topper tłumi wszelkie drgania, przez co nie są one tak odczuwalne przez drugą osobę. Dzięki temu można znacznie ograniczyć ilość nocnych wybudzeń, co niewątpliwie przełoży się na większy komfort i lepszą jakość snu.

Alergicy, zmagający się z problemem wszechobecnych w pościeli roztoczy i bakterii, mogą zakupić topper wykonany z hipoalergicznego materiału, który skutecznie zredukuje ilość alergenów. Topper będzie szczególnie przydatny w przypadku napadu alergii, ponieważ pomoże uśmierzyć dolegliwości i ułatwić zaśnięcie. Jest to dodatkowe ułatwienie dla alergików wynajmujących mieszkanie, w którym już znajduje się materac właścicieli danego lokalu. Założenie toppera zapewni higienę i pozwoli uniknąć stykania się z alergenami znajdującymi się w materacu.

Dlaczego warto kupić topper?

Zakup toppera pozwala zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy i czasu, który trzeba poświęcić na zwrot, wymianę i znalezienie kolejnego materaca, który spełni wszystkie wymagania użytkowników. Dzięki topperowi na materac można przekształcić każdy standardowy materac w idealnie dopasowane podłoże do spania, zapewniający komfortowy i zdrowy dla kręgosłupa sen.

Topper pozwala utrzymać higienę, o którą trudniej zadbać w przypadku zwykłego materaca, który po kilku latach użytkowania może zwiększyć swoją wagę z powodu wchłanianego potu, naskórka i mnożących się bakterii. Nakładki montuje się na gumkach zakładanych na rogi materaca lub za pomocą zamków błyskawicznych, dlatego zdejmowanie i pranie topperów jest niezwykle łatwe i szybkie.

Materiał partnera