zestaw sypialniany

Zestawy sypialniane gwarantujące komfort i wypoczynek

Sypialnia to najważniejsze pomieszczenie w całym domu. To miejsce, w którym nie tylko śpimy, ale również zaznajemy relaksu. Najbardziej prywatna przestrzeń, domowy azyl, w którym można się wyciszyć i nabrać sił na kolejny dzień. Stworzenie aranżacji, która będzie sprzyjać wypoczynkowi to prawdziwe wyzwanie. Jakie meble powinny zagościć w Twojej sypialni, by zagwarantować Ci komfort? Podpowiadamy!

Wygodne łóżko

Przeciętny człowiek poświęca na sen blisko 1/3 swojego życia. Jednak nie tylko długość, ale również jakość snu ma znaczenie. Właśnie dlatego, w każdej sypialni, bezwzględną podstawą jest odpowiednio dobrane łóżko. Jak tłumaczy Pan Janusz, specjalista z firmy Furnero:

Wybierając łóżko należy zwrócić uwagę na kilka, ważnych kwestii. Przede wszystkim – rozmiar. W przypadku łóżek jednoosobowych optymalną szerokością będzie 90 cm, natomiast przy dwuosobowych minimum to 140 cm. Oczywiście im większe, tym większa wygoda, zatem jeśli tylko metraż na to pozwala, warto rozważyć zakup szerszego modelu. Po drugie – materac powinien być dostosowany do preferencji i wagi użytkownika. Na rynku dostępne są różne rodzaje, m.in. sprężynowe czy z wysokoelastycznej pianki. Bardzo ważna jest jego twardość. Co ciekawe – obecnie nie jesteśmy już skazani na materace o jednym poziomie twardości. Wyodrębniamy materace 3-, 5-, a nawet 7-strefowe! Strefy zostały wydzielone w celu zapewnieniu odpowiedniej podpory poszczególnym częściom ciała. Innymi elementami, na jakie warto zwrócić uwagę przy wyborze łóżka, jest to, jakie wyposażenie dodatkowe posiada, np. pojemnik na pościel czy zagłówek oraz materiał z jakiego zostało wykonane. Dostępne są różne rodzaje: tapicerowane, drewniane czy metalowe.

Praktyczne szafki nocne

Szafka nocna ustawiona tuż obok łóżka to bardzo praktyczny mebel, który pozwoli na odłożenie różnych drobiazgów. Biżuteria, czytana przed snem książka czy szklanka z wodą – położenie ich bezpośrednio na podłodze byłoby niewygodne. Niewielka szafka nocna rozwiązuje ten problem. Zdecydowanie najlepiej sprawdzi się model wyższy niż łóżko. Dzięki temu sięganie po znajdujące się na blacie przedmioty będzie bezproblemowe.

Wybierając odpowiednie szafki nocne, przemyśl, do czego dokładnie będzie miała Ci służyć. Jeśli potrzebujesz jedynie miejsca do odkładania używanych na bieżąco przedmiotów (telefonu, okularów), dobrym rozwiązaniem będzie prosty model, w postaci blatu opartego na stabilnej podstawie. Jeśli natomiast chcesz przechowywać blisko łóżka również inne produkty, wybierz szafkę z półkami i szufladami. W przypadku dwuosobowego łóżka warto postawić szafki nocne po jego obu stronach.

Pojemna szafa

Jeśli w domu nie posiadasz osobnej garderoby, wówczas w sypialni będzie musiała stanąć szafa, która umożliwi przechowywania ubrań, bielizny, czystej pościeli czy ręczników. To, jaki model wybrać jest zależne głównie od dostępnego metrażu. O ile w dużych pomieszczeniach nie musisz się ograniczać, tak w sypialniach o niewielkiej powierzchni znacznie lepiej sprawdzą się szafy z drzwiami przesuwnymi. Meble tego rodzaju nie wymagają zagospodarowania dodatkowej przestrzeni, która pozwoli wygodnie przed nimi stanąć, co pozwala optymalnie zagospodarować każdy, dostępny centymetr.

Gotowe zestawy gwarancją satysfakcjonującego efektu

Urządzając sypialnię, pamiętaj, że bardzo ważny jest również aspekt wizualny. Stwórz taką aranżację, w której poczujesz się dobrze. Postaw na minimalizm. Nadmiar przedmiotów i jaskrawe kolory mogą działać pobudzająco i utrudnią zasypianie. Dobrym, bezpiecznym rozwiązaniem jest zakup gotowych zestawów sypialnianych. Meble z jednej serii to gwarancja osiągnięcia udanego, spójnego efektu. Wybierz produkty wysokiej jakości, które niezawodnie posłużą Ci przez długie lata.

Materiał partnera