Zastosowanie taśm samoprzylepnych

Zastosowanie taśm samoprzylepnych

 

Taśmy samoprzylepne najczęściej stosowane są firmach specjalizujących się w usługach pakowniczych. Idealnie nadają się do klejenia opakowań, kartonów, worków foliowych oraz innych rodzajów paczek, co skutecznie chroni je przed uszkodzeniami podczas m.in. magazynowania i transportu. Jakie konkretnie zastosowanie mają taśmy samoprzylepne? Dowiedz się, czy stosuje się tylko podczas pakowania towarów.

Podstawowe zastosowanie taśm samoprzylepnych

Taśmy samoprzylepne znajdują zastosowanie podczas pakowania. Co warto podkreślić, to w zależności od rodzaju kleju, można je podzielić na trzy grupy. Do klejenia lekkich kartonów oraz prac biurowych, najczęściej używa się odpornych na wilgoć oraz promieniowanie UV – samoprzylepnych taśm z klejem akrylowym. Z kolei do różnorodnych powierzchni, czyli np. dużych kartonów przechowywanych w nieogrzewanych magazynach, lepiej sprawdzą się odporne na bardzo niskie i wysokie temperatury taśmy samoprzylepne z kauczuku naturalnego. W przypadku produkcji automatycznej oraz do ręcznego zaklejania warto wykorzystać taśmy z kauczuku syntetycznego (tzw. hot-melt). Ze względu na swoje właściwości, w tym różnorodne rodzaje kleju, można wybrać taką taśmę samoprzylepną, która będzie idealnie dopasowana do klejonej powierzchni oraz metody klejenia (ręcznej/maszynowej). Taśmy opakowaniowe mają dodatkowo różne rozmiary i kolory, co w połączeniu z doskonałymi parametrami kleistości sprawia, że świetnie sprawdzają się w sektorze opakowaniowym.

Jakie inne zastosowanie posiada taśma samoprzylepna? 

Mało osób wie, że taśmy samoprzylepne znajdują zastosowanie w wielu innych czynnościach niż tylko podczas pakowania kartonów, pudeł i innych opakowań.

Dwustronne taśmy samoprzylepne stosowane są powszechnie w smartfonach. Dzięki specjalnym właściwościom taśmy telefon nie przegrzewa się, chociaż zdarza się, że w jego wnętrzu temperatura wynosi nawet 90°C – podkreśla specjalista z firmy CRESPO z Łodzi.

Dzięki zainstalowanej taśmie możliwe jest obniżenie temperatury i tym samym uniknięcie przepalenia. Dodatkowo, stosuje się je również bardzo często w innych urządzeniach elektronicznych. Dzięki taśmom możliwe jest przyczepienie podzespołów w taki sposób, aby nie dochodziło do zwarć. Co ciekawe, samoprzylepne taśmy chronią wyświetlacze LED przed dostawaniem się do nich wilgoci z powietrza, co przekłada się na długą eksploatację sprzętu. Wracając jeszcze do smartfonów, to warto zaznaczyć, że ich wyświetlacz także przyczepiony jest do reszty obudowy przy pomocy taśmy samoprzylepnej. Każda z powyższych taśm samoprzylepnych musi posiadać odpowiednie właściwości, dlatego też zarówno nośnik, jak i masa klejąca zawierają specjalny skład. Nie zmienia to jednak faktu, że mimo dostosowanego składu w dalszym ciągu są to taśmy samoprzylepne.

Materiał partnera