sitodruk na szkle

Zastosowanie szklanych okładzin ściennych. Gdzie się sprawdza najlepiej?

Szklane okładziny ścienne mają mnóstwo zalet – niebanalny wygląd, nieograniczoną gamę kolorów i wzorów, łatwość montażu i utrzymania w czystości, trwałość i odporność na wiele czynników zewnętrznych. Trudno więc się dziwić, że znajdują zastosowanie w wielu miejscach przestrzeni prywatnych i publicznych, zarówno jako alternatywa dla płytek, jak i intrygująca ozdoba. Sprawdźmy, gdzie sprawdzają się najlepiej.

Okładziny ze szkła zamiast płytek w kuchni 

Szklane panele ścienne są rozwiązaniem, które znajdziemy w wielu kuchniach. Najczęściej pojawiają się w przestrzeni pomiędzy szafkami, ale z powodzeniem można wyłożyć nimi ścianę na przykład w kąciku jadalnym. Są niezwykle dekoracyjne, a do wyboru mamy rozmaite wykończenia pasujące do każdego stylu: z połyskiem, matowe, o fakturze trójwymiarowej, z wzorami lub obrazami albo gładkie, jednokolorowe. Ciekawym rozwiązaniem jest również sitodruk na szkle. By utrzymać szkło w czystości, wystarczy regularnie przecierać zwilżoną szmatką – można również stosować detergenty.

Szkło w łazience – modne i praktyczne rozwiązanie! 

W łazience szklane okładziny coraz częściej zastępują tradycyjne płytki czy kafelki. Można pokryć nimi ściany kabiny prysznicowej, umieścić nad umywalką lub wanną, bądź wyłożyć całą łazienkę szkłem. Szkło montuje się znacznie szybciej niż płytki, wystarczy przykleić je do ściany lub użyć okuć punktowych. Szkło nie przytłacza, może też optycznie powiększać, sprawdzi się więc również w małych pomieszczeniach. Poza funkcją praktyczną, czyli ochroną ścian przed wilgocią, pełni rolę dekoracyjną. Okładzina szklana z interesującym nadrukiem będzie niepowtarzalną ozdobą każdej łazienki.

Szklane okładziny jako ozdoba salonu i sypialni 

W pozostałych pomieszczeniach domowych, na przykład salonie lub sypialni, okładziny szklane mogą zastąpić obrazy, plakaty czy grafiki – są nie tylko piękne, ale również bardzo trwałe. Szkło z intrygującym, artystycznym wzorem, reprodukcją, fotografią lub napisem z pewnością przykuje uwagę. Można umieścić je za wezgłowiem łóżka, nad kanapą, w hallu czy korytarzu. By dodatkowo je uwidocznić, warto zastosować podświetlenie.

Szkło na ścianie w budynkach użyteczności publicznej 

Szklane tafle produkowane np. przez firmę Mochnik Glass, producenta szkła z Opola na potrzeby m.in. branży budowlanej meblarskiej oraz wnętrzarskiej stanowią nieodłączny element wielu budynków użyteczności publicznej, galerii handlowych czy biurowców. Okładziny ścienne ze szkła podkreślają nowoczesny styl, w jakich utrzymane są te wnętrza, i stanowią atrakcyjną alternatywę dla pomalowanych farbą ścian lub tapet.

Materiał partnera