Folie grzewcze

Zastosowanie folii grzewczych

W trakcie każdej budowy nadejdzie w końcu moment, w którym trzeba wybrać najkorzystniejszy sposób ogrzewania domu. Spośród wielu dostępnych na rynku opcji, warto skupić się na folii grzewczej. Jest ona ekologicznym i bardzo praktycznym sposobem na ogrzewanie domu. Dowiedz się, na jakie sposoby możesz zastosować folię grzewczą i jakie korzyści da Ci jej zastosowanie.

Gdzie można zastosować folię grzewczą?

Folia grzewcza to tak właściwie mieszanina włókien węglowych z pastą karbon, zatopiona w cienkiej folii PET, która stanowi warstwę izolacyjną i nośną dla grafitu. Grafit jest nanoszony na folię techniką drukarską, dzięki czemu produkt końcowy przypomina gładką i elastyczną matę.

Najczęściej folia grzewcza umieszczana jest pod podłogą, gdzie daje efekt przypominający ogrzewanie podłogowe. Można ją również zamontować w ścianie lub suficie. To drugie jest uznawane za bardziej naturalny dla człowieka sposób ogrzewania, ponieważ imituje pobieranie ciepła ze słońca. Ta teoria nie ma jednak oparcia w badaniach naukowych.

Folia jest materiałem o grubości 0,4mm, przez co nie wymaga dużej przestrzeni i nie podnosi zbytnio poziomu podłogi. Dzięki temu można jej użyć nawet w gotowych mieszkaniach, bez rozmontowywania paneli. Grubość folii umożliwia położenie jej pod dywanem lub wykładziną. To oznacza, że folia grzewcza wcale nie musi być głównym źródłem ciepła, a jedynie dodatkową i punktową formą ogrzewania.

Dlaczego warto zainwestować w folię grzewczą?

Głównym powodem przemawiającym za inwestycję w folię grzewczą, jest posiadanie fotowoltaiki. Darmowa energia, wyprodukowana przez panele fotowoltaiczne wytwarza prąd, który następnie zasila folię i ogrzewa dom. Dzięki temu nie tylko rachunki za prąd, ale też te za ogrzewanie, mogą spaść do zera. W sezonie grzewczym można zyskać nawet kilka tysięcy złotych oszczędności na samym opale.

Montaż folii także jest bardzo prosty, dzięki czemu można od razu kontynuować dalsze prace budowlane lub po prostu szybciej cieszyć się dodatkowym i bezawaryjnym ogrzewaniem. Fanów łatwych i intuicyjnych rozwiązań przekona także nieskomplikowane sterowanie temperaturą, które w krótkim czasie dokładnie ustawi żądaną temperaturę.

Energooszczędność folii grzewczej jest również dużą zaletą. Nawet, jeśli nie posiadamy paneli fotowoltaicznych, możemy zaoszczędzić na jej eksploatacji. Dodatkowo folia jest ekologiczna, ponieważ do funkcjonowania nie potrzebuje węgla, czy gazu. Osoby dbające o środowisko powinny zapoznać się z ofertą firmy OZE Technik, zajmującej się sprzedażą ekologicznych i zaawansowanych technologicznie urządzeń z zakresu energetyki.

Materiał partnera