zaslony-drukowane

Zasłony drukowane. Zakup wart rozważenia?

Gotowe zasłony drukowane to ostatnio bardzo popularny trend wnętrzarski. Zróżnicowana oferta wzorów oraz nadruków pozwala dopasować je do niemal każdego wnętrza; od najbardziej współczesnego po tradycyjne. Dominują wśród nich wzory kwiatowe, geometryczne i komiksowe. Wykonane z masywnej, trwałej tkaniny, charakteryzującej się średnią przepuszczalnością światła, z pewnością są zakupem wartym rozważenia.     

Firanka i zasłona to najbardziej tradycyjny sposób ozdobienia okna. Jeśli jednak proste, gotowe zasłony nam nie odpowiadają i uważamy je za zbyt klasyczne, wybierzmy zasłony drukowane. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Materiał i produkcja

Zasłony drukowane produkowane są z lekkich, zwiewnych, półprzezroczystych tkanin, posiadających nieco grubszy splot. Pozwalają one dokładnie przeniknąć barwnikowi do wnętrza tkaniny i kontrastują z wielobarwną grafiką.

Grafika ta umieszczana jest na tkaninie za pomocą druku cyfrowego, co sprawia, że rysunek na tkaninie jest bezpieczny i trwały. Wykorzystywana metoda, to metoda sublimacji. Dzięki niej barwnik wsiąka głęboko w materiał, nie niszcząc go i zachowując jego świeżość.

Co więcej, omawianego rodzaju zasłony są niezwykle wygodne. Nie wymagają bowiem dodatkowych szlifów, takich jak na przykład marszcząca taśma. Najlepiej wyglądać będą na szelkach, przelotkach lub na żabkach.

Tego typu zasłony oferuje swoim klientom renomowany producent zasłon Polontex. Szeroki wybór wzorów oraz bogactwo kolorów sprawiają, że z pewnością każdy znajdzie odpowiedni wzór dla siebie. Szczególną uwagę zwróćmy na wzory kwiatowe. Maki, chabry i róże będą idealnym pomysłem do salonu oraz pokoju gościnnego.

Zastosowanie

Zasłony z nadrukiem, chociaż odpowiednio dobrane, sprawdzą się równie dobrze w salonie, co w sypialni, będą najlepszym rozwiązaniem do kuchni oraz pokoju dziecięcego.

W kuchni polecane są wzory tematyczne, związane z gotowaniem, przygotowywaniem potraw oraz produktami spożywczymi. Rozweselą każde pomieszczenie, a przygotowywanie posiłków w takim otoczeniu stanie się prawdziwą przyjemnością.

Zasłony z nadrukiem to idealne rozwiązanie do pokoju dziecięcego. Bajkowe wzory, postaci, przeniesione z bajek oraz magicznych opowieści zabiorą malucha w świat magii i wyobraźni. To doskonałe rozwiązanie, jeśli nasze dziecko ma problemy ze snem. Otoczony bajkowymi przyjaciółmi, z pewnością z łatwością zaśnie.

Materiał partnera