żaluzje elektryczne

Żaluzje poziome z napędem elektrycznym bez prowadzenia kabli? To możliwe!

Nowoczesne technologie pozwalają na montaż wielu udogodnień w popularnych sprzętach domowych lub wyposażeniu. Szeroki wybór dostępny jest również wśród żaluzji. Rozwiązaniem niezwykle wygodnym jest nowoczesny napęd elektryczny. Czy istnieje możliwość, aby tego typu system zamontowany był bez nieestetycznych kabli?

Napędy do żaluzji poziomych

Za każdym razem, gdy chcemy odsłonić lub zasłonić okno trzeba do niego podejść, żeby tego uniknąć wprowadzono specjalne systemy automatyczne. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale pozwala również zaoszczędzić czas w przypadku posiadania wielu okien wyposażonych w rolety. Najpopularniejsze propozycje w tym zakresie to napędy elektryczne. Produkty te znaleźć można w różnych konfiguracjach w przedsiębiorstwie Shadow-System. Producent posiada własny zakład i różne modele żaluzji tradycyjnych i nowoczesnych w bogatej formie oraz kolorystyce.

Napęd elektryczny i sterowanie radiowe

Napęd elektryczny to nowoczesny rodzaj zasilania, dzięki któremu nie musimy każdego z okien odsłaniać i zasłaniać ręcznie. Aby żaluzje elektryczne i system działały poprawnie, niezbędne jest zainstalowanie sterowania. Tu do wyboru są trzy rozwiązania: sterowanie kablowe, radiowe oraz io-homecontrol. Jeżeli estetyka rozwiązań w danym pomieszczeniu lub budynku jest jedną z kwestii priorytetowych, zdecydowanie sterowanie wyposażone w kable i przewody nie będzie wyglądało dobrze. Warto postawić na system radiowy.

W sterowaniu radiowym żaluzje elektryczne obsługiwane są za pomocą specjalnych nadajników. Są to urządzenia, które wysyłają sygnały do silnika w sposób zdalny za pomocą fal radiowych. Taka obsługa jest prosta, intuicyjna i designerska. Nadajniki, czyli tzw. piloty mogą być naścienne lub przenośne. Wybór zależy od preferencji użytkownika.  Ze względu na obsługiwany sprzęt, można je podzielić na jednokanałowe (obsługujące np. jedno okno) lub wielokanałowe, poprzez które obsłużyć można jednocześnie cały dom.

Sterowanie bezprzewodowe i dwukierunkowe

Na rynku dostępne są rozwiązania typu io-homecontrol. Jest to technologia dwukierunkowa dedykowana dla mieszkań i domów inteligentnych. Intuicyjne sterowanie jest rodzajem automatyki radiowej, które dodatkowo przesyła użytkownikowi informację zwrotną dotyczącą wysłanej komendy. Na nadajniku wyświetla się stan wykonania polecenia, czyli np. zakończenie odsłaniania okna, czy aktualne zasłonięcie do połowy. Standardowy nadajnik w tym przypadku można zastąpić tabletem lub smartfonem.

Materiał partnera