Żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane – naturalny wybór dla okien

Drewniane żaluzje to bardzo ciekawy sposób na poprawę wystroju pomieszczania. Idealnie wpasują się w – obecny od jakiegoś czasu – trend związany z ekologią i wykorzystywaniem naturalnych materiałów. To rozwiązanie, które sprawdzi się niemal w każdym stylu aranżacji. Żaluzje drewniane najpiękniej prezentują się w stylu skandynawskim, minimalistycznym, industrialnym, retro.

Zalety żaluzji drewnianych

Żaluzje drewniane cechują się nie tylko niebagatelną estetyką, ale i funkcjonalnością – dzięki nim w pomieszczeniu można utrzymać optymalną temperaturę i odpowiednie natężenie światła. Pozwalają – jak większość sprawdzonych osłon okiennych – zasłonić wnętrze domu przed wzrokiem osób trzecich i niepożądanych, sąsiadów. Dobre żaluzje drewniane wpływają także na izolację akustyczną – nie ma możliwości, by hałas z zewnątrz przedostawał się do mieszkania. Mówiąc o estetyce: drewno to ekologiczny, szlachetny, piękny, nieustannie modny materiał. Cechuje się uniwersalnością. Gdziekolwiek nie pojawią się drewniane elementy, tam króluje ponadczasowy szyk i klasa, niebagatelny styl, przytulność. Warto także dodać, że drewniane żaluzje to inwestycja na lata – pamiętając o odpowiedniej konserwacji i zabezpieczeniach, można oczekiwać długowieczności tych osłon okiennych. Żaluzje są nieustannie wystawione na ekspozycję słoneczną, dlatego narażone są na matowienie i odbarwienia. Regularna pielęgnacja i impregnacja osłon okiennych pozwoli cieszyć się nimi przez lata.

Sprzedażą żaluzji drewnianych zajmuje się firma FENTI – profesjonalny sprzedawca i doradca w doborze okien i drzwi, osłon okiennych.

Gdzie pasują żaluzje drewniane?

Żaluzje z drewna można skutecznie wkomponować niemal w każdy wystrój pomieszczenia. Pasują głównie do sypialni i salonu. Z ich montażem w łazienkach i kuchniach lepiej się wstrzymać – drewno jest dosyć nasiąkliwe, dlatego po dłuższym okresie użytkowania w tak wilgotnych pomieszczeniach mogłoby ulec wybrzuszeniu, pęknięciom, przebarwieniom kolorów. Nie znaczy to jednak, że żaluzje drewniane nie sprawdzą się w owych pomieszczeniach. Wystarczy wybrać osłony okienne wykonane z wysokiej jakości, doskonale zaimpregnowanego drewna. Ponadto przy użytkowaniu najlepiej skrupulatnie obserwować stan materiału, czyścić miękką, zwilżoną szczoteczką z mikrofibry. 

Materiał partnera