Żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane – klasyka warta rozważenia?

Żaluzje drewniane podobnie, jak modele aluminiowe pasują do niemal każdego rodzaju okna o standardowych wymiarach. Przy wyborze osłon warto kierować się jednak wystrojem konkretnego pomieszczenia. Design poszczególnych rodzajów żaluzji zależy od materiału ich wykonania. I chociaż podstawową funkcją tego rodzaju produktów jest ochrona prywatności domowników, to odpowiednio dobrane mogą skutecznie wzbogacić wnętrze.

Czym się kierować przy wyborze żaluzji drewnianych?

Wszystkie typy żaluzji składają się z poziomych lamel albo listewek. Za pomocą specjalnych mechanizmów można nadać im dowolne położenie. W ten sposób reguluje się natężenie światła wpadającego do pokoju. Przy konstrukcji żaluzji drewnianych niewiele da się zmienić. Rozwiązanie zastosowane w nich przed laty, do dziś się nie zmieniło. Takie modele dają jednak możliwość doboru innych charakterystycznych cech.

Ewentualne parametry, które można wybrać, to rodzaj drewna i szerokość montowanych listew. Bez względu na ostateczną decyzję możesz być pewien trwałości wyrobu.

Żaluzje drewniane to doskonały wybór dla klientów, którzy stawiają na wykorzystanie naturalnych materiałów we wnętrzach. W naszym sklepie dostępne są żaluzje wykonane z listewek w dwóch szerokościach – 25 i 50 mm, wykonane są z drewna doskonałej jakości, a ich pielęgnacja nie sprawia większych problemów – wystarczy przecierać je z kurzu miękką ściereczką. Farba, która pokrywa żaluzje, zabezpiecza je na lata, nie wymagają dodatkowego malowania czy lakierowania – podkreśla przedstawiciel producenta osłon okiennych ROGMAR.

Zalety żaluzji drewnianych – design, trwałość i funkcjonalność

Największą zaletą żaluzji drewnianych jest ich design. Ekologiczne, naturalne elementy wyposażenia wnętrz dodają pomieszczeniom przytulności i ponadczasowego charakteru. Poza tym produkty tego typu cechuje niezawodna trwałość i funkcjonalność. Niewymagające i łatwe w pielęgnacji drewniane osłony okienne stanowią o wiele ciekawszą alternatywę żaluzji aluminiowych. Te drugie o wiele rzadziej montuje się dziś w domach prywatnych, choć nadal znajdują zastosowanie w biurach, jednostkach publicznych i zakładach pracy.

Żaluzje drewniane, to właściwy wybór, jeśli zależy Ci na klasycznym i jednocześnie współczesnym akcencie w mieszkaniu. Unowocześnione, aczkolwiek nadal tradycyjne modele żaluzji, to dziś prawdziwy must have każdego modnego wnętrza.

Materiał partnera