drewniane żaluzje

Żaluzje drewniane – dobre z natury?

Żaluzje po wielu latach wracają na rynek osłon okiennych w bardzo dobrym stylu. Bardzo popularne i gustowne są szczególnie żaluzje drewniane, które dzięki zastosowaniu naturalnych surowców, doskonale ocieplają wnętrza. Jednocześnie takie rozwiązanie cechuje się wieloma innymi zaletami i okazuje się być bardzo korzystne. Dlaczego warto postawić na żaluzje drewniane?

Żaluzje drewniane — stylowe osłony okienne

Nie ma wątpliwości co do tego, że główną zaletą żaluzji drewnianych jest ich niepowtarzalny wygląd. Na oknach prezentują się one znacznie bardziej elegancko niż tradycyjne rolety czy plisy. Urok tkwi w szczegółach, czyli w cienkich lamelkach o naturalnym kolorze drewna. Zastosowanie odpowiedniego odcienia ociepli wnętrze i będzie pasować do każdego typu aranżacji.

Mocną stroną żaluzji drewnianych jest również ich uniwersalność. Drewniane lamele sprawdzą się doskonale we wnętrzach wykończonych zarówno w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Naturalne odcienie listewek z drewna zgrają się z meblami lub parkietem, a te w białym kolorze optycznie powiększą przestrzeń. Szeroki wybór wersji kolorystycznych znaleźć można np. w firmie GEO-Mont ze Szczecina, co pozwoli na dopasowanie odcienia żaluzji do charakteru wnętrz.

Montaż żaluzji drewnianych

Wysoka funkcjonalność żaluzji drewnianych powoduje, że są one coraz częściej wybieranym rozwiązaniem zarówno do mieszkań, jak i do obiektów usługowych. Dzięki nowoczesnemu systemowi z prostym mechanizmem za pomocą jednej żyłki można całkowicie odsłonić lub zasłonić okno, ale również wyregulować natężenie światła wpadającego przez żaluzje.

Montaż żaluzji drewnianych bezpośrednio na szybkie umożliwia zachowanie sporej ilości miejsca i zaoszczędzenie funduszy, ze względu na mniejsze wymiary osłon. W takiej sytuacji dokonuje się pomiaru samej szyby bez ramy okiennej. W celu zainstalowania żaluzji nawierca się otwory o niewielkiej średnicy bezpośrednio przy listwach przyszybowych.

Montaż do ściany lub sufitu nad wnęką okienną pozwala na wizualne powiększenie przestrzeni i skuteczne zasłonięcie światła słonecznego. Niestety, ale w takiej sytuacji otwarcie okna jest możliwe dopiero po całkowitym odsłonięciu osłony, co może być nieco kłopotliwe podczas codziennego użytkowania.

Zastanawiając się nad sposobem montażu, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim konstrukcję budynku i określić efekt, jaki chce się osiągnąć. Montaż żaluzji w świetle szyby jest bardziej uniwersalny, jednak te zainstalowane na glifie wyglądają dużo bardziej efektownie.

Materiał partnera