Żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane – dobre z natury?

Żaluzje drewniane pojawiają się w wielu domach. Pozwalają one na stworzenie stylowego wyposażenia danego wnętrza. Muszą być jednak dopasowane do wyglądu konkretnego pomieszczenia i potrzeb jego użytkowników. Modele tworzone z naturalnego drewna cieszą się ogromną popularnością. Czy warto na nie postawić? W jakich wnętrzach okazują się one trafionym wyborem?

Jakie są zalety żaluzji drewnianych? 

Żaluzje drewniane mają wiele zalet. Sprawdzają się doskonale w różnych aranżacjach, pozwalając na stworzenie funkcjonalnej, a zarazem stylowej całości. Największe atuty tego typu produktów to:

  • estetyczny wygląd,
  • możliwość dowolnego ustawiania kąta lameli,
  • skuteczna ochrona przed słońcem,
  • opcja bezinwazyjnego montażu,
  • dostępność w wersji sterowanej elektrycznie,
  • malowane bezinwazyjne.

Żaluzje drewniane, dostępne m.in. w sklepie Taparella w Szczecinie, wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji. Naturalne surowce zachowują swój doskonały wygląd jedynie wtedy, gdy dbasz o nie we właściwy sposób. W tym celu należy stosować profesjonalne  środki do pielęgnacji drewna. Podkreślają one kolor żaluzji i zabezpieczają ją przed uszkodzeniami w wyniku codziennej eksploatacji.

Odpowiednio pielęgnowane drewno może wyglądać doskonale przez długie lata. Jest ono bowiem znacznie bardziej wytrzymałe niż tworzywa sztuczne. Prezentuje się bardzo elegancko. Znaczenie ma jednak wybieranie produktów z wysokiej jakości materiałów, pozwalających na uzyskanie wszystkich wymienionych zalet.

Do jakich wnętrz pasują żaluzje drewniane? 

Żaluzje drewniane cechują się bardzo oryginalnym wyglądem, dlatego pasują jedynie do określonych aranżacji. Mowa tu głównie o stylu klasycznym i rustykalnym. Odpowiednio dopasowane modele sprawdzą się także we wnętrzach eklektycznych i ekologicznych. To właśnie w takich miejscach stawia się na naturalne surowce.

Żaluzje drewniane w Szczecinie kupisz m.in. w sklepie Tapparella. To wysokiej jakości produkty dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Mogą być one bowiem naturalne, na przykład w odcieniu dębu, orzecha czy mahoniu. Istnieją także malowane, białe lub szare żaluzje drewniane. Dzięki temu można dopasować je do wyposażenia danego pomieszczenia w niemal idealny sposób. Drewniane żaluzje są doskonałą alternatywą dla plis, pozwalając na stworzenie udanej aranżacji w funkcjonalnym wydaniu.

Materiał partnera