szafy-cargo

Zalety szaf typu cargo

Szafy typu cargo są od lat chętnie stosowane jako element kuchennej zabudowy. Dzięki nim można w prosty i wygodny sposób zmaksymalizować powierzchnię do przechowywania, nie tylko w kuchni, ale także w spiżarni. Szafy i szafki typu cargo mają wiele cennych zalet. Przedstawiamy te najważniejsze, dla których warto zaplanować je we własnej kuchni.

Czym są szafy cargo?

Szafy typu cargo to szafy wyposażone w kosze cargo. Są to kosze wykonane z drutu o niewielkiej średnicy, pokrytego chromem lub specjalną farbą. Takie kosze poruszają się na specjalnych prowadnicach, co pozwala na ich swobodne wysuwanie z szafki i równie łatwe chowanie ich do szafki. Tłumacząc jeszcze prościej, kosze te działają w sposób podobny do szuflad, jednak podstawową różnicą między nimi jest fakt, że wysuwając kosz cargo, wysuwamy całą zawartość szafki, nie pojedyncze jej sekcje. Konstrukcja ta sprawia, że kosze cargo świetnie nadają się do składowania przedmiotów o wyższych gabarytach.

Zalety szaf typu cargo

Jak tłumaczą eksperci z firmy WIRELLI, w szafach z koszami cargo można wygodnie przechowywać różne przedmioty, na przykład produkty spożywcze. Ale to nie ich jedyne zalety. Takie szafy są bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem w przypadku zagospodarowania bardzo małej przestrzeni, w której szuflady nie zdałyby egzaminu.

Szafy typu cargo pozwalają na swobodny dostęp do przechowywanych w nich produktów, a ilość dostępnych rozwiązań umożliwia dobór takiego, które będzie w pełni dostosowane do waszych potrzeb.

Szafy cargo – najlepsze rozwiązania

W sklepach z meblami kuchennymi, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, dostępne są różne rodzaje szaf typu cargo. Do tych najpopularniejszych należą kosze, wysuwane jeden za drugim, lub specjalnie wyprofilowane półki, wysuwające się osobno na zewnątrz szafki. Pomysłowym rozwiązaniem dla szafek narożnych jest zastosowanie kosza 3/4.

W dużych szafach typu cargo można przechowywać chociażby suchą żywność, podczas gdy te wąskie (o szerokości 15 cm) doskonale sprawdzą się do przechowywania butelek z oliwami, sokami lub octem. Te drugie warto montować blisko kuchenek, aby mieć te produkty zawsze pod ręką w czasie gotowania.

Jeśli chodzi o wysokie szafy cargo, to mogą być one wyposażone nawet w 4 poziomy półek, dzięki czemu pomieszczą bardzo wiele przedmiotów lub produktów spożywczych. Mogą stanowić one swego rodzaju kuchenną spiżarnię.

Dla kogo szafy typu cargo?

Tego typu szafy świetnie sprawdzą się w każdej kuchni i spiżarni, jednak nie da się ukryć, że szczególnie polecane są do wąskich pomieszczeń. Dzięki ich gabarytom można znaleźć dla nich miejsce prawie wszędzie, co jest ogromną zaletą, a dla niektórych może okazać się prawdziwym wybawieniem.

Materiał partnera