Zalety ręczników z celulozy

Produkty higieniczne z celulozy stają się coraz bardziej popularne, ze względu na ich wyjątkowe właściwości. Papier toaletowy, chusteczki, czyściwa oraz ręczniki są miękkie w dotyku i nie powodują podrażnień. Wykonane w całości z celulozy, w przeciwieństwie do tradycyjnych tego typu produktów z makulatury, są bardziej higieniczne. Poznaj pozostałe zalety ręczników z celulozy.

Ręczniki papierowe to niezbędny element w każdej kuchni. Nie tylko nadają się do wycierania rąk oraz zmywania mokrych powierzchni. Doskonale wchłaniają tłuszcz, dzięki czemu odsączymy nimi tłuste potrawy, takie jak kotlety. Utrzymają porządek i pozwolą z łatwością pozbyć się rozlanej oliwy.

Tradycyjne ręczniki wyprodukowane z makulatury warto zastąpić tymi z celulozy. Sprawdź, dlaczego.

Delikatność

Ręczniki z celulozy są przede wszystkim bardziej delikatne i nie podrażniają skóry. Higieniczne i bezpieczne, są dopuszczone do kontaktu z żywnością. Są przyjemne w dotyku i polecane osobom, cierpiącym na alergie skórne.

Wydajność

Ręczniki z celulozy to także większa wydajność i oszczędność. Są kompatybilne z pojemnikami i dozownikami, dzięki czemu możemy korzystać z nich listek po listku. Specjalna perforacja umożliwia ich łatwe odrywanie, bez rozrywania całości.

Cenionym dystrybutorem produktów higienicznych z celulozy jest firma Aseo Paper, mająca w swojej ofercie ręczniki, papiery toaletowe oraz czyściwa.

Chłonność

Kolejną zaletą ręczników celulozowych, którą wiąże się także z ich wydajnością oraz ekonomicznością jest ich ponadprzeciętna chłonność oraz wytrzymałość. Szybko wchłaniają wilgoć, nie rolują się i nie pylą, a także nie wydzielają przykrego zapachu.

Chłonność opisywanego produktu związana jest z delikatnym gofrowaniem produktu, a ich dwuwarstwowość wpływa na niezwykłą wytrzymałość. Ponadto struktura budowy warstwy ręcznika, wykonanego z długich włókien celulozowych, sprawia, że ręcznik celulozowy wchłonie dużo więcej wody, aniżeli makulaturowy.

Funkcjonalność

Papierowych ręczników używamy nie tylko w kuchni; równie często służą nam do mycia okien lub luster. Ręczniki celulozowe mają znacznie mniejszy stopień pylenia, dlatego doskonale będą nadawały się do wszelkich prac porządkowych.

Na końcu warto wspomnieć o jeszcze jednej, istotnej zalecie ręczników celulozowych. Są to bowiem produkty, których po użyciu nie powinniśmy spuszczać w toalecie. Jeśli jednak zdarzy się, że ręcznik omyłkowo tam trafi, nie musimy martwić się, że zatka kanalizację. Ręczniki z celulozy bowiem dużo łatwiej rozpuszczają się w wodzie.

Materiał partnera