Zalety ram aluminiowych do obrazów

Rama do obrazu kojarzy nam się przede wszystkim z ochroną jego krawędzi oraz usztywnieniem płótna, czy innego materiału. Kiedy wybieramy ramę, zależy nam jednak nie tylko na tym, by spełniała ona swoje funkcje techniczne – chcemy, by dodatkowo ozdabiała eksponowany obraz. Rama powinna być zgrana zarówno z obrazem, jak i z wnętrzem, w którym będzie się znajdować.

 Dlaczego warto wybrać ramę aluminiową?

Ramy aluminiowe stają się popularne, ponieważ coraz chętniej i częściej stawiamy na nowoczesną sztukę. Mało kto decyduje się dzisiaj na obrazy, które przedstawiają na przykład sceny batalistyczne, czy inne historyczne wydarzenia, odchodzimy też od portretów.

Do takich obrazów zdecydowanie pasują ramy bogato zdobione, które nie komponują się dobrze ze sztuką nowoczesną – mówi nam przedstawiciel sklepu Sayart.pl z biurem handlowym w miejscowości Wegrzce.

Proste ramy aluminiowe świetnie pasują do obrazów abstrakcyjnych, ale nie tylko. Aluminium, czyli glin o czystości technicznej, to materiał bardzo wdzięczny. Może być barwione w procesie anodowania, które dodatkowo zwiększa odporność korozyjną materiału. Możliwe jest także barwienie chemiczne, elektrochemiczne, czy satynowanie, czyli chemiczne matowienie powierzchni. Mamy więc szeroki wybór ram aluminiowych, nie tylko w kolorze srebrnym, ale też na przykład przypominającym złoto, czerwonym, szarym, wpadającym w brązy, białym, a nawet czarnym. Warto zdecydować się na aluminiową ramę do obrazu ze względu na jej prostotę i delikatność. Kolorystyka ramy powinna korespondować z oprawianym dziełem, więc jeśli na obrazie dominują barwy chłodne, to również chłodny powinien być kolor ramy i analogicznie wybieramy ramy do obrazów w barwach ciepłych. Pamiętajmy też, że kolorystyka ramy do obrazu powinna lekko kontrastować ze ścianą, na której będzie powieszony obraz.

Ramy aluminiowe nie tylko do obrazów

Warto podkreślić, że ramy aluminiowe świetnie sprawdzają się nie tylko do oprawiania obrazów. Możemy oprawiać w nie także artystyczne plakaty i wydrukowane na większym formacie zdjęcia. Ozdabiając ściany grafikami naszych ulubionych artystów i zdjęciami, które przypominają nam miłe chwile spędzone z bliskimi, czy przełomowe momenty w naszym życiu, nadajemy wnętrzom charakteru. Znacznie przyjemniej wraca się do domu, który jest prawdziwie nasz już na pierwszy rzut oka.

Ramy aluminiowe do obrazów są więc bardzo uniwersalne, a ich cena nie obciąży bardzo naszego domowego budżetu. Jak wspomnieliśmy już na początku naszego artykułu, jest to więc świetne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność.

Materiał partnera