moskietiery

Zalety moskitier zwijanych

Moskitiery zwijane (rolowane) pełnią taką samą funkcję jak klasyczne moskitiery. Ich głównym zadaniem jest chronienie pomieszczenia przed owadami, pyłkami czy liśćmi.  Jednak w odróżnieniu od tradycyjnych moskitier, dają one większy komfort i wygodę użytkowania. W każdej chwili można je bowiem zwinąć i ukryć. To spora zaleta, bo pozwala na bezproblemowe mycie okien.

Czy tylko przed owadami?

Moskitiery zwijane skutecznie chronią przed różnego rodzaju owadami, które chcą się przedostać do pomieszczenia, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim. Doskonale sprawdzają się nie tylko w oknach, ale i drzwiach balkonowych. Są bardzo funkcjonalne i komfortowe w codziennym użytkowaniu. Można je dowolnie podnosić i opuszczać, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Dlatego są świetnym rozwiązaniem do np. często otwieranych drzwi balkonowych. Przy tym są również bardzo wytrzymałe i cechują się znaczną trwałością. Dlatego raz zamontowane mogą posłużyć bezawaryjnie przez wiele długich lat, zwłaszcza gdy kupuje się je u dobrych dystrybutorów – takich jak np. kaliska Formelana.

Łatwość użytkowania

Moskitiery zwijane z uwagi na łatwość ich użytkowania są wybierane wszędzie tam, gdzie potrzebne jest częste podnoszenie i opuszczanie moskitiery. W przypadku drzwi balkonowych czy tarasowych klasyczne moskitiery  są mało komfortowe i wygodne. Jednocześnie warto pamiętać, że moskitiery rolowane mogą prezentować się naprawdę efektownie i elegancko. Dostępne są w kilku kolorach do wyboru. Zamontowana siatka skutecznie chroni przed wlotem insektów do danego pomieszczenia, ale jednocześnie umożliwia normalny dopływ światła i świeżego powietrza do wnętrza. Nie trzeba się więc obawiać o to, że w pokoju będzie ciemno czy duszno.

Wygoda i łatwy montaż

W przypadku moskitier zwijanych okna i drzwi można swobodnie otwierać. Podwijanie moskitiery do góry nie jest bowiem żadnym problemem. Co ciekawe, same moskitiery rolowane nie są też trudne w montażu: cały proces zajmuje niewiele czasu i wcale nie wymaga pomocy ze strony fachowca, możemy więc wziąć się za to sami. Moskitier zwijanych, w przeciwieństwie do modeli klasycznych, nie trzeba również demontować przed zimą. Moskitiery tego typu można zintegrować w zasadzie z każdym typem okna, również z oknami balkonowymi czy dachowymi. Coraz częściej łączy się je z roletami, ale nie jest to konieczne – wiele zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. W takiej sytuacji warto pomyśleć o tym odpowiednio wcześniej, najlepiej na etapie zakupu rolet.

Materiał partnera