minikoparka

Zalety korzystania z minikoparek

Tam, gdzie nie dotrze standardowa koparka, idealnie sprawdzi się minikoparka. Przeciśnie się przez nawet bardzo wąskie przejazdy oraz ścieżki między budynkami. Ze względu na swoją stosunkowo niską masę nie zniszczy podłoża, na którym pracuje, zapewniając optymalne wykonanie robót. Jakie są inne zalety korzystania z tego typu maszyn?

Minikoparka to urządzenie jednonaczyniowe hydrauliczne, nie ważące więcej niż 15 ton. Wyposażona jest w podwozie gąsiennicowe, niewielki lemiesz i mechanizm kolumny obrotu wysięgnika. Do każdej dołączony jest wymienny osprzęt roboczy, pozwalający dostosować ją do charakteru pracy. Możemy zatem dodać do niej widły, nożyce, młot hydrauliczny lub świder, dzięki czemu minikoparki są urządzeniami wielofunkcyjnymi i uniwersalnymi. Jakie jeszcze są ich zalety?

Minimalizacja zniszczeń

Ze względu na swoją masę, minikoparki nie tylko nie niszczą podłoża, na którym pracują, lecz również terenu, przylegającego do tego, na którym działa sprzęt. Precyzyjnie usuną grunt tam, gdzie to konieczne, bez ingerencji w otoczenie.

Dostęp do trudnych miejsc

Kolejną zaletą korzystania z minikoparek jest możliwość dotarcia nimi do trudno dostępnych miejsc, takich jak wąskie przejazdy czy przestrzenie między budynkami. Jest znacznie bardziej zwrotna i mobilna, niż standardowa koparka, co ułatwia jej pracę nawet w otoczeniu innych obiektów. Ze względu na swoje gabaryty, potrzebuje mniej miejsca do pracy. Z tego też powodu, tak chętnie wykorzystywana jest na działkach o małej powierzchni, nie tylko prze inwestorów, ale i prywatnych użytkowników ogródków działkowych. Ponadto, ze względu na swoją masę, nie musimy obawiać się, że zapadnie się lub ugrzęźnie ona na terenach podmokłych. Jeśli nie chcesz od razu inwestować we własny sprzęt, znajdź firmę, oferującą wynajem minikoparek. Dzięki temu będziesz mógł sam przekonać się, czy praca taką maszyną ci odpowiada. Szeroki wybór minikoparek znajdziesz w ofercie firmy usługowej Inter-Styl, która świadczy również takie usługi jak wykopy, prace terenowe czy usuwanie korzeni drzew.

Funkcjonalność w parze z niską ceną

Minikoparki to urządzenia szybkie, wydajne i, mimo swoich małych rozmiarów, cechujące się dużą mocą. Są łatwe i funkcjonalne w obsłudze, a przy ich konstrukcji, zwraca się także uwagę na ergonomię oraz komfort pracy operatora. Sprawdzą się przede wszystkim przy wykopach pod fundamenty, szambo, przydomową oczyszczalnię ścieków czy oczko wodne. Wyrównają teren i pogłębią rowy.  Nie bez znaczenia jest ich atrakcyjna cena, która sprawia, że są jednym z najchętniej wybieranych sprzętów budowlanych.

Materiał partnera