Zalety kamienia elewacyjnego

Kamień elewacyjny to materiał ceniony przede wszystkim z uwagi na swoje wyjątkowe walory estetyczne. Stosuje się go zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Można położyć go na całej powierzchni budynku lub zestawić z innymi produktami. Sprawdza się także podczas wykańczania kolumn czy filarów. Dobrze prezentuje się na ogrodzeniu czy tarasie.

Duży wybór wzorów i kolorów

Ogromną zaletą kamienia elewacyjnego jest fakt, że występuje on w bardzo szerokiej gamie wzorów i kolorów do wyboru, dlatego też każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Kamień elewacyjny jest materiałem o bardzo wysokiej jakości, jest też uniwersalny i ponadczasowy, jeśli chodzi o wygląd czy dopasowanie do innych materiałów budowlanych. Doskonale prezentuje się zarówno w przypadku budynków nowoczesnych, jak i tych nieco bardziej tradycyjnych. To rozwiązanie bardzo efektowne, które nadaje ciekawego charakteru każdemu budynkowi. Kamień elewacyjny doskonale sprawdza się też jako element dekoracyjny kominka, a także ściany w salonie, kuchni czy łazience. Jest idealnym materiałem do pomieszczeń utrzymanych w modnym stylu natural. Bogatą i ciekawą ofertę kamienia mają firmy z materiałami wykończeniowymi, takie jak np. sklep internetowy Mersi.pl.

Wysoka trwałość

Oprócz tego kamień elewacyjny to materiał o dużej trwałości. Jest odporny na uderzenia, co ma znaczenie wewnątrz budynków. Ponadto wyróżnia się odpornością na działanie warunków pogodowych – mrozu i wilgoci, co jest bardzo ważne w przypadku zastosowania zewnętrznego. Kamień elewacyjny nie ulega odbarwieniom, jest wodoszczelny i łatwy do utrzymania w czystości. Do jego mycia w zupełności wystarczą tradycyjne środki myjące. Ponadto eksperci są zdania, że materiał ten wraz z upływem lat nie starzeje się, a wręcz przeciwnie – staje się jeszcze bardziej szlachetny.

Ciekawa faktura

Ogromną zaletą kamienia elewacyjnego jest jego wyjątkowa struktura. W odróżnieniu od innych okładzin elewacyjnych kamień cechuje się głębokim zróżnicowaniem powierzchni. Dzięki temu zyskuje ona trzeci wymiar. Takie rozwiązanie stosuje się wtedy, gdy jednokolorowa, gładka elewacja ma zostać przełamana niewielkim, ale mocnym akcentem. Wówczas kamień elewacyjny stosowany jest tylko na jednej ze ścian. Dodatkowo wybiera się elementy mocno rżnięte, które pod względem kolorystycznym odróżniają się od podkładu bazowego. Kamień elewacyjny doskonale prezentuje się zarówno z tynkami dekoracyjnymi, jak i ceramiką elewacyjną. Należy jedynie zadbać o odpowiednio dobrane proporcje, aby nie przesadzić w żadnym kierunku.

Materiał partnera