szafa do sypialni

Zakup szafy do sypialni – mebel na wymiar czy z gotowego zestawu?

Sypialnia to miejsce odpoczynku i relaksu. Warto jednak zadbać, aby to pomieszczenie było również funkcjonalne. W tym celu należy wybrać odpowiednie i praktyczne meble. Oprócz łóżka i stolików nocnych w sypialniach często znajdują się pojemne szafy służące do przechowywania ubrań. Do wyboru mamy szafy z gotowych zestawów lub robione na wymiar. Które rozwiązanie będzie lepsze?

Szafa z gotowego zestawu

Jednym z najprostszych i najszybszych rozwiązań, aby umeblować sypialnię jest skorzystanie z gotowych zestawów meblowych. Zazwyczaj zawierają łóżko, szafki nocne, komodę lub szafę. Zestawy meblowe składają się z mebli o standardowych wymiarach.

O tym, dlaczego jeszcze warto wybrać gotowe zestawy mebli do sypialni zapytaliśmy pracownika sklepu internetowego Mironmeble:

Gotowe zestawy mebli do sypialni zawierające szafy zazwyczaj dostępne są od ręki. Standardowe wymiary pozwalają na łatwe dopasowanie szafy do powierzchni i kształtu sypialni. Dodatkowo gotowe zestawy meblowe często dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych. Dlatego też z łatwością znajdziemy meble zgodne z najnowszymi kolorystycznymi trendami.

Znaczna część gotowych zestawów mebli składa się z segmentów. Oznacza to, że dowolnie można kompletować meble do sypialni. Przykładowo, zamiast komody możemy wybrać dwie pojemne szafy, w których powiesimy ubrania.

Meble na wymiar

Szafy na wymiar doskonale sprawdzą się w malej sypialni lub o nietypowym kształcie. Dzięki dopasowaniu szafy do powierzchni sypialni można maksymalnie wykorzystać miejsce zyskując tym samym optymalne miejsce do przechowywania.

Na wykonanie mebli na wymiar trzeba poczekać nieco dłużej. Jednak możemy dowolnie wybrać kształt, materiał i wykończenie szafy robionej na wymiar. Można także bez ograniczeń zaprojektować ilość półek lub szuflad łącznie z ich wymiarami. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i pozwala dostosować szafę do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Jakie meble wybrać?

Zarówno gotowe szafy, jak i te na wymiar mają swoje wady i zalety. Cena gotowych szaf jest znacznie niższa i dostępne są praktycznie od ręki. Z kolei nie mamy zbyt dużej możliwości wyboru kolorystyki oraz wykończenia. Zazwyczaj gotowe zestawy mebli można dowolnie mieszać tworzą indywidualne kompozycje.

Natomiast szafy na wymiar są z pewnością droższe oraz czas oczekiwania na ich wyprodukowanie jest dłuższy. Jednak dają ogromną możliwość dostosowania wymiarów do sypialni, przez co maksymalnie wykorzystuje się jej powierzchnię. Dodatkowo można dowolnie zaprojektować wykończenie szafy oraz jej wewnętrzny układ.

Materiał partnera