Zakup skrzynki na listy. Kryteria wyboru

Jeśli mieszkamy w bloku, prawdopodobnie nie musimy zakupywać skrzynki na listy, zatroszczył się już o to administrator. My otrzymaliśmy klucz i na swojej klatce tylko sprawdzamy jej zawartość. Jeśli jednak posiadamy dom, sami musimy się o zatroszczyć o miejsce do pozostawiania korespondencji. W zależności od tego, gdzie planujemy umieścić skrzynkę oraz jak wygląda nasze ogrodzenie czy dom, mamy do wyboru różne ich rodzaje.

Materiał, z jakiego są wykonane skrzynki na listy

Pierwszym pytaniem będzie, gdzie zamierzamy ją powiesić. Najczęściej wisi ona na zewnątrz, a zatem jest narażona na działanie warunków atmosferycznych. Dlatego najczęściej do jej produkcji stosuje się stal nierdzewną czy aluminium. Aluminium to materiał lekki, odporny na rdzę, pozwalający na wykonanie odlewów w różnych kształtach, nadających skrzynce ciekawego efektu wizualnego. Zaletą skrzynek ze stali nierdzewnej czy szlachetnej jest przede wszystkim ich solidność. Nie tylko będą odporne na rdzę, ale też zabezpieczą zawartość przed zabraniem przez niepożądane osoby. Oczywiście istnieje możliwość zastosowania innych materiałów, np. drewna, plastiku, ale będą one zazwyczaj pełnić funkcję uzupełniającą i dekoracyjną.

Wielkość

Skrzynki występują w różnym rozmiarze i kształcie. Musimy zadać sobie pytanie, jakie są nasze potrzeby w tym zakresie. Jeśli pocztą otrzymujemy tylko korespondencję, rachunki, wyciągi i ulotki, spokojnie wystarczy nam niewielki pojemnik. Jeśli natomiast prenumerujemy gazety, zamawiamy drogą pocztową książki czy inne publikacje, na pewno musimy to uwzględnić i zakupić skrzynkę o większym rozmiarze. Pod tym względem na rynku jest naprawdę ogromny wybór. Sprawdziliśmy w sklepie Home 24 Direct i znaleźliśmy ponad sto różnych rodzajów i wielkości. Na pewno każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie.

Wygląd

To kategoria pozostawiająca największe pole manewru i całkowicie zależna od gustu właściciela. Ogranicza nas tu jedynie fantazja, gdyż na rynku znajdziemy wszystko, co tylko jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, jak chociażby skrzynki w stylu amerykańskim, nawet z podnoszoną chorągiewką. Jeśli zamarzy nam się styl retro, na pewno wybierzemy coś ciekawego i funkcjonalnego. A jeśli jesteśmy raczej zachowawczy w naszych wyborach, najbardziej zapewne będzie nam odpowiadał styl nowoczesny lub klasyczny. Starajmy się tylko choć trochę uwzględnić styl, w jakim wybudowany jest nasz dom czy w jakim mieści się nasze ogrodzenie. Dobre wrażenie sprawia, kiedy wszystkie elementy otoczenia utrzymane są w podobnym tonie.

Materiał partnera