Zakup mieszkania

Zakup mieszkania/domu (nieruchomości) jako pomysł na inwestycję

Inwestowanie w nieruchomości jest jednym z najlepszych sposobów na lokowanie kapitału. Nieruchomości to stosunkowo bezpieczny rynek, który nie wymaga specjalistycznej wiedzy, jak chociażby giełda. Wynajem daje regularny dochód pasywny a jednocześnie pozwala zachować zainwestowany kapitał. Zastanawiasz się nad zakupem mieszkania lub domu pod inwestycję? Sprawdź, w jakie nieruchomości inwestować.

Jak zarabiać na nieruchomościach?

Stosunkowo niskie oprocentowanie lokat bankowych sprawia, że coraz więcej osób decyduje się zainwestować swoje oszczędności w nieruchomości. Takie rozwiązanie daje wiele korzyści, jak np. niskie ryzyko straty kapitału czy regularne zyski. Istotną kwestią jest to, że w tym przypadku nie musimy wykorzystywać tylko własnych środków. Inwestowanie w nieruchomości pozwala także na zaangażowanie kapitału obcego.

Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest oczywiście zakup mieszkania pod wynajem długoterminowy. Zapewnia on stabilne comiesięczne wpływy i nie wymaga od właściciela zbyt wielkiego zaangażowania. Inną formą inwestycji w nieruchomości może być zakup nowego mieszkania z myślą o ponownej odsprzedaży. Takie mieszkania są profesjonalnie wykańczane i wyposażane, często przy pomocy architektów wnętrz. Następnie inwestorzy czekają ze sprzedażą na odpowiedni moment i nabywcę. Choć takie działanie wymaga czasu i większych nakładów środków, to jednak pozwala także niemało zarobić.

Innym pomysłem może być krótkoterminowy wynajem nieruchomości. W tym wypadku lokatorami są najczęściej turyści. To rozwiązanie jest dobre dla osób, które posiadają wystarczająco dużo czasu. Bowiem wynajem krótkoterminowy związany jest z dużą rotacją lokatorów, a co za tym idzie wymaga też sporego zaangażowania ze strony właściciela. Jednak wynajem na doby pozwala także zarobić na mieszkaniu dużo więcej niż w przypadku wynajmu długoterminowego.

Jak wybrać nieruchomość pod inwestycję?

Przy zakupie nieruchomości w celach inwestycyjnych, należy kierować się głównie jej rentownością. Kluczową kwestią jest odpowiednia lokalizacja oraz atrakcyjność inwestycji. Takie nieruchomości oferuje np. Deweloper PRM.

Mieszkania z rynku pierwotnego można wynająć zdecydowanie drożej, niż mieszkania z drugiej ręki. Oczywiście zanim zakupimy nowe mieszkanie pod inwestycję warto jest określić potencjalnego nabywcę lub najemcę. Inne oczekiwania będą mieć studenci, inne osoby pracujące, a jeszcze inne rodziny z dziećmi. Warto także sprawdzić wcześniej jak wygląda zapotrzebowanie na wynajem w danej dzielnicy czy regionie.

Materiał partnera